Młodzież na warsztatach z Kultury Bezpieczeństwa
Młodzież na warsztatach z Kultury Bezpieczeństwa_1

26 marca uczniowie  kl. IV tfs, pod opieką doradców zawodowych  p. Elżbiety Tymoszuk   i  p. Anny Depy, uczestniczyli w „V Warsztatach Edukacyjnych  BEZPIECZEŃSTWO PRACY ZALEŻY OD CIEBIE”. Warsztaty zostały zorganizowane przez ZSZ Nr 1 w Dębicy i Państwową Inspekcję Pracy w Rzeszowie w ramach programu Kultura Bezpieczeństwa.

Uczestnicy spotkania wysłuchali przygotowanych prezentacji, które dotyczyły przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Specjaliści z Okręgowego Inspektoratu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapoznali uczniów z tematyką dotyczącą pierwszej pracy, zagrożeniami zawodowymi w miejscu pracy, zasadami ubezpieczeń społecznych w Polsce i w krajach Unii Europejskiej. Uczniowie poznali przykłady dobrych praktyk w zakresie BHP w firmie Ventor. Firma BHP   Serwis zaprezentowała nowoczesne środki ochrony indywidualnej i ubrania robocze dla wybranych stanowisk pracy. Przedstawiciele naszej szkoły Wioletta Falewska i Andrzej Prokulski brali udział w quizie dotyczącym omawianych zagadnień i otrzymali upominki przygotowane przez organizatorów.

Zagadnienia poruszane w trakcie warsztatów są bardzo istotne szczególnie dla młodych ludzi, którzy już niebawem wejdą na rynek pracy i będą próbowali znaleźć na nim swoje miejsce.

Tekst zdjęcia: Anna Depa