Szkoła Promująca Zdrowie

W ramach Szkoły Promującej Zdrowie, nasze uczennice z kl. II Tf i III Tf wzięły udział w konferencji szkoleniowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w związku z obchodami „ BREAST HEALTH DAY”.

Szkoła Promująca Zdrowie_1

Konferencja odbyła się 2 października 2015 r w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Dębicy.

Młodzież z wielkim zainteresowaniem wysłuchała bardzo ciekawego wystąpienia pani dr Marii Stańczyk – Srebro na temat objawów towarzyszących różnym rodzajom chorób nowotworowych p.t. „ Zdążyć przed rakiem…”.  W swojej prezentacji pani doktor uwrażliwiała wszystkich na konieczność dbania o własne zdrowie i zwracania uwagi na sygnały, które wysyła nasz organizm. Następnie prezes Stowarzyszenia Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA p. Anna Mazur przedstawiła zebranym cele i działalność dębickiej organizacji.

Magdalena Mazur, Marta Sujak, Bernadeta Łagowska oraz Natalia Jajko- uczennice kl. III Tf zaangażowały się w pomoc przy organizacji konferencji rejestrując uczestników i przypinając wszystkim symbol walki z rakiem piersi- różową wstążkę.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały p. Agnieszka Malinowska i p. Anna Depa.