Pomogliśmy pobić Rekord Guinessa!
27 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły w składzie: Paweł Drzał , Dominik Smagacz z klasy 4 T oraz Monika Prokulska z klasy I T wraz z opiekunem p. Marią Kopacz wzięli udział w próbie Pobicia Rekordu Guinnessa w ilości rysunków namalowanych kredą na chodniku.

Pomogliśmy pobić Rekord Guinessa!_5

Tym samym zapisali się na kartach historii. Inicjatywa odbyła się w południe, a na miejsce wybrano malowniczy jesienią Park Stomilowski i jego asfaltowe alejki.

Wcześniejszy rekord należał do Japonii, tam wymalowano 308 obrazków. W Dębicy powstało aż 749 kolorowych kwadratów ! Inicjatorem całej akcji była SP Nr 8 w Dębicy i burmistrz miasta. W próbie wzięło udział 15 dębickich szkół. Zadanie na pozór proste w wykonaniu, okazało się wymagające pod względem dokładności i kreatywności. Wymogiem zaliczenia obrazka było dokładne wypełnienie kolorową kredą wcześniej przygotowanych, wyrysowanych kwadratów.

Pomogliśmy pobić Rekord Guinessa!_4

Po oficjalnej syrenie startowej, grupy dzieci i młodzieży przystąpiły do malowania. Wymagało to nie tylko kreatywności ale też i sporej dawki energii, której uczestnikom nie brakowało! W ciągu ok. godziny, szare alejki parku zmieniły się w kolorowy dywan. Wspaniała jesienna sceneria oraz słońce skutecznie przedzierające sie przez korony drzew sprzyjały całej kolorowej zabawie, a na pamiątkę zostaną piękne certyfikaty.

Pomogliśmy pobić Rekord Guinessa!_6
Tak oto, dzięki ochotnikom, Zespół Szkół Nr 4 zapisał się w historii miasta i w Księdze Rekordów Guinessa.