27 kwietnia – Dzień Otwarty w Koperniku!

27 kwietnia dzie otwarty w koperniku 2 20170427 1943893281  Podgląd miniatury  27 kwietnia dzie otwarty w koperniku 6 20170427 1610421334

Podczas Dnia Otwartego czekało na gimnazjalistów wiele propozycji i atrakcji:

Odbyła się prezentacja szkoły, podczas której zaprezentowano kierunki kształcenia i ofertę Szkolnego Ośrodka Kariery. Zainteresowani wzięli udział w prezentacji kierunków: technik spedytor, technik logistyk, technik usług fryzjerskich oraz technik informatyk. Przygotowano pokaz "Fryzur z czerwonego dywanu". Modelki z klas technik usług fryzjerskich prezentowały również stroje i makijaże.

Przyszli informatycy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił poprzez udział w konkursach i quizach o tematyce informatycznej. Ponadto praktycznie sprawdzili „swoje siły” poprzez składanie komputera na czas.

W pracowni spedycyjnej zostały przedstawione dwa kierunki technik spedytor i technik logistyk. Gimnazjaliści mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca na stanowisku spedytora i logistyka oraz zapoznali się z procesem kształcenia w tych zawodach. Zapoznali się ze specyfiką zawodu oraz z możliwościami zatrudnienia po ukończeniu technikum w naszej szkole.

Zaprezentowano stoiska promujące zawody, które cieszą się popularnością w naszej szkole:

• sprzedawca,
  • kucharz,
  • cukiernik,
  • piekarz,
  • fryzjer,
  • wędliniarz,
  • mechanik pojazdów samochodowych,
  • stolarz
  • murarz - tynkarz

i formowania fryzur.

Umysły ścisłe miały szanse sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych podczas konkursów z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Humaniści chętnie brali udział w quizach językowych. Ponadto mieli możliwość wykorzystania tablicy interaktywnej
i wzięcia udziału w konkursie piosenki.

Gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia pokazu zumby oraz belgijki, a także mogli spróbować swoich sił na parkiecie.

Nie zabrakło również miejsca dla partnerów naszej szkoły. Swoje stoiska przygotowali przedstawiciele pracodawców, OHP w Dębicy, Młodzieżowe Centrum Kariery, firma Omega Pilzno, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Dziękujemy również sponsorom za wsparcie naszej imprezy:

• Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywcza w Dębicy
  • Piekarnia BukowskiPan Roman Bukowski

Gimnazjalisto!!! Czekamy na Ciebie – Kopernik to najlepszy wybór!!!