Anzelm w czołówce Ogólnopolskiego Konkursu ,,Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy 2017’’ w zawodzie murarz - tynkarz

W dniach 15-18 maja 2017 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Pasłęku odbył się Ogólnopolski Konkurs ,,Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy 2017'' w kategorii  murarz – tynkarz. Organizatorem była Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie. Wzięły w nim udział dwuosobowe drużyny z 12 województw. Reprezentanem województwa podkarpackiego był miedzy innymi uczeń naszej szkoły Anzelm Janora z klasy III B w.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie testu pisemnego składającego się z 30 zadań testowych jednokrotnego wyboru z bloków tematycznych objętych programem nauczania w zawodach murarz – tynkarz. Natomiast w drugiej część konkursu praktycznej dwuosobowe drużyny miały wykonać zadanie zawodowe w czasie 120 minut. Było to wymurowanie odpowiedniego kształtu muru. Podczas części praktycznej pod uwagę brane było przede wszystkim: planowanie czynności, organizacja stanowiska pracy, wykonanie zadania konkursowego z zachowaniem przepisów BHP oraz prezentacja wykonanego zadania. Nasz reprezentant z kolegą  poradził sobie bardzo dobrze zarówno z częścią teoretyczną oraz praktyczną. W końcowej ocenie konkursu drużyna została sklasyfikowana na V miejscu. W  opinii ucznia jest to duże osiągnięcie na forum ogólnopolskim oraz sprawdzenie swoich umiejętności zawodowych w konfrontacji z innymi kolegami. Swój udział w konkursie traktuje także jako przygotowanie do zbliżającego się pod koniec czerwca końcowego egzaminu zawodowego. Bardzo dobrym prognostykiem jest końcowa ilość punktów jaką osiągnęła drużyna w konkursie, która pozwoliłaby na chwilę obecną zdać ten egzamin. Właśnie tego życzymy w najbliższym czasie.