Spotkanie z astronomią

5 października, uczniowie kl. I i II technikum uczestniczyli w prelekcji „Ziemia we Wszechświecie”, która była  pierwszą  częścią  cyklu „Zrozumieć Wszechświat”. Podczas spotkania, zorganizowanego w kinie „Kosmos” najciekawsze informacje  m.in  o ciałach Układu Słonecznego  przybliżył pan Aleksander Trębowicz.  Prezentacja multimedialna  i przystępne, a zarazem ciekawe przedstawienie tematu  sprawiło, iż uczniowie słuchali z zainteresowaniem. Spotkanie to miało  na celu popularyzację astronomii   wśród młodzieży .