Cyfrowobezpieczni

Podgląd miniatury  cyfrowobezpieczni 3 20171016 1327147762  cyfrowobezpieczni 4 20171016 1129356887

Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl.

28.09.2017r. – to dzień edukacyjno-informacyjny poświęcony problematyce bezpieczeństwa cyfrowego, który przyczynił się do zwiększenia świadomości uczniów, rodziców i nauczycieli na temat cyberzagrożeń. W trakcie tego wydarzenia w szkole odbyły się spotkania edukatora z uczniami klas I, II i IV technikum w auli szkolnej  połączone z prezentacją filmu i prezentacją podstawowych problemów dotyczących cyberbezpieczeństwa uczniów (w tym informacji o tym, gdzie mogą otrzymać pomoc w sytuacjach kryzysowych).

Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach podczas, których m.in. omawiane były sytuacje, z którymi mogą się spotkać w cyberprzestrzeni (kradzież tożsamości, podglądanie kamerą, logowanie się do sieci za pomocą hasła, itp.).

Edukator Bezpieczeństwa Cyfrowego spotkał się także z rodzicami naszych uczniów oraz nauczycielami i dyrekcją szkoły. Przekazał niezbędne informacje związane z wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu im bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.