Podium dla NIEZŁOMNYCH

podium dla niezomnych 4 20171019 1471952274  podium dla niezomnych 1 20171019 1399423443  podium dla niezomnych 1 20171019 1462246618

W dniu 16 października uczniowie klasy 4 technikum pod opieką pani Agnieszki Hodor i pana Tomasza Szewczyka wzięli udział w Rajdzie kryptonim „Deser” 2017.

Rajd  odbył się Szlakiem Partyzanckim II Zgrupowania Armii Krajowej Obwody Dębica, z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, 73. rocznicy akcji „Burza”, bitwy na Kałużówce i rozformowaniu oddziałów 5. Pułku Strzelców Konnych AK.

Piękna, jesienna pogoda sprzyjała licznym rywalizacjom takim jak: opatrzenie rannej osoby, szukanie konfidenta, spotkanie z niemieckim oficerem, rozpaleniem ogniska, mała dywersja oraz rozszyfrowanie wiadomości do dowództwa. Wszyscy uczestnicy mogli wczuć się w role partyzantów przemierzających piękne lasy nadleśnictwa Berdech. Dzięki organizatorom przybliżona została do historia miejsc, którymi przemierzali uczniowie wraz z opiekunami.

Po przybyciu na Kałużówkę i w oczekiwaniu na podsumowanie wyników uczestnicy mogli posilić się pyszną grochówką oraz pośpiewać i potańczyć przy ognisku.

Ostatecznie grupa NIEZŁOMNI – bo taki pseudonim przyjęli uczniowie Kopernika – zajęła zaszczytne 3 miejsce.

Wszystkim NIEZŁOMNYM gratulujemy wspaniałego ducha walki i wspaniałej rywalizacji przy cudownej, jesiennej pogodzie!