Konkurs  Literacki

konkurs literacki 5 20171213 1858767152  konkurs literacki 7 20171213 1786845572  konkurs literacki 1 20171213 1771739051

W dniu 11 grudnia 2017 roku uczniowie klas wielozawodowych wzięli udział w konkursie literackim poświęconemu twórczości Krystyny Siesickiej. Jego organizatorem była Szkolna Biblioteka oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna - Filia Nr 3 w Dębicy. Uczniowie biorący w nim udział miesiąc wcześniej dobrali się w zespoły dwuosobowe i wspólnie się do niego przygotowywali. Dokładnie zapoznali się z życiorysem pisarki oraz z charakterystyką jej najbardziej znanych powieści młodzieżowych. Przygotowali także gazetkę ścienną jej poświęconą.

Zadanie konkursowe do którego przystąpili polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 15 pytań, które dotyczyły życia i twórczości pisarki. Na jego rozwiązanie mieli 20 minut. Jak się później okazało prawie wszystkie zespoły rozwiązały go dużo wcześniej. Na czas oceny testów przez komisję konkursową uczniowie wysłuchali pogadanki przygotowanej przez panią Jolantę Wiktor pracownicę Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na temat serii wydawniczych przeznaczonych dla młodzieży i poruszających ich  sprawy i problemy. Gorąco zachęcała do zapisania się do biblioteki, a tym samym do wypożyczenia i przeczytania zaprezentowanych książek. Na zakończenie konkursu nastąpiło ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce zajęły uczennice Laura Gorlej i Ewelina Kruk, drugie miejsce uczennice Paulina Drożdż i Kinga Chudy, natomiast trzecie miejsce zajęli uczeń Krystian Lis i uczennica Sylwia Gawlik. Uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie konkursu nastąpi 22 grudnia 2017 roku podczas szkolnej wigilii.