REGIONALNY KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ

W dniu 21.02.2018 odbyły się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu półfinały XVII –edycji Konkursu Wiedzy Technicznej.

Oczywiście mimo bardzo licznej konkurencji w gronie zwycięzców nie mogło zabraknąć naszych informatyków:

• Janusz Jakub z klasy 3TI zdobywając 26 miejsce awansował do finału.
  • Mikołaj Wójciak z klasy 1TI zdobywając 27 miejsce również awansował do finału.
  • Maciej Romański z klasy 3TI zdobywając 36 miejsce również awansował do finału.

Warto podkreślić, iż do etapu półfinałowego zakwalifikowało się aż trójka naszych uczniów i cała trója awansowała do finałów do grona 40 najlepszych.

Szczegółowe wyniki na stronie: https://kwt.zstiojar.edu.pl/indexpl.php

W półfinałach nasi uczniowie zmierzyli się z ponad 134 uczniami wyłonionymi w pierwszym etapie konkursu z innych szkół z woj. podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego.

Nasi laureaci o nagrody powalczą już niedługo w finałach, które odbędą się 22 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Konkurs Wiedzy Technicznej należy do bardzo trudnych, ponieważ wymaga wszechstronnej wiedzy z wielu dziedzin: informatyki, matematyki, fizyki oraz chemii.