Uczniowie Kopernika sprzątają świat

uczniowie kopernika sprztaj wiata 6 20180930 1418287161  uczniowie kopernika sprztaj wiata 9 20180930 1909818695  uczniowie kopernika sprztaj wiata 7 20180930 1666083558

25 września uczniowie klas pierwszych technikum Zespołu Szkół Nr 4 razem z opiekunami uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata” w leśnictwie Berdech. Przebiegała ona pod hasłem "Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej". Jest to 25 jubileuszowa akcja sprzątanie świata - Polska. Młodzież i w tym roku chętnie włączyła się w tę szlachetną inicjatywę, zbierając śmieci porzucone w przydrożnych rowach oraz w lesie. Zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki ruszyli trasą wzdłuż drogi w miejscowości Niedźwiada sprzątając odcinek, aż do leśniczówki leśnictwa Berdech. Gdy worki zostały napełnione posilili się kiełbaską i chwilę odpoczęli w leśniczówce. Wszyscy w dobrych humorach, po dobrze wykonanej pracy wrócili do szkoły.

Sprzątanie Świata – Polska 2018 odbyło się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Dębicy . Serdecznie dziękujemy!

Podziękowania kierujemy również dla pana leśniczego Tomasza Ryby.