Rajd pieszy na Liwocz

rajd pieszy na liwocz 4 20181018 1148471355  rajd pieszy na liwocz 8 20181018 1969588205  rajd pieszy na liwocz 9 20181018 1973966349

16 października odbył się Pieszy Rajd na Liwocz z udziałem uczniów klas I,II i III z opiekunami. Celem naszego rajdu było propagowanie aktywnego spędzania czasu oraz poznanie walorów przyrodniczych okolicy. Liwocz- to najwyższe wzniesienie Pogórza Ciężkowickiego 562m n.p.m Uczestnicy rajdu wyruszyli na szlak z miejscowości Brzyska kierując się na szczyt góry Liwocz. Po dotarciu na miejsce uczniowie podziwiali z wieży widokowej panoramę okolic. Później korzystając z uprzejmości pana Stanisława mieliśmy okazję upiec kiełbaski oraz obejrzeć wnętrze kaplicy Matki Bożej Królowej Pokoju. Uczennica klasy II przygotowała krótką prelekcję nt walorów przyrodniczych Pogórza Ciężkowickiego. Po chwili odpoczynku zapaliliśmy znicz pod pomnikiem Jana Pawła II w 40.rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Po chwili zadumy pod pomnikiem Jana Pawła II wyruszyliśmy w powrotną drogę. Pogoda była wyjątkowo piękna. Wszyscy uczestnicy rajdu w dobrych humorach powrócili do szkoły.