Pasowanie klas pierwszych wielozawodowych na „Ucznia Rzemiosła”.

W dniu 19.10.2018r. w Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Dębicy odbyło się uroczyste pasowanie na ,,Ucznia Rzemiosła'' uczniów klas pierwszych z Branżowej Szkoły I Stopnia. W tej podniosłej chwili uczniom towarzyszyli pani wice dyrektor Grażyna Szczerbińska wraz z kierownikiem szkolenia praktycznego Agnieszką Malinowską i Urszulą Nowak- wychowawcą.

Po przywitaniu zebranych na tej uroczystości przez Starszyznę Cechową Pana Janusza Wiktora, Panią Dorotę Pietrachę oraz Panią Barbarę Bassara-Poprawę Gabrysia Ciszek, uczennica klasy I aw, odczytała w imieniu wszystkich swoich koleżanek i kolegów przyrzeczenie ucznia rzemiosła.

Każdy z naszych uczniów został osobiście pasowany przez Starszego Cechu Pana Janusza Wiktora insygnią władzy Cechowej - tak zwanym buzdyganem.

Po uroczystym pasowaniu uczniowie zostali zapoznani z historią rzemiosła i dębickiego. Cechu oraz mogli przyjrzeć się z bliska insygniom władzy Cechowej oraz nałożyć łańcuch starszyzny

Na koniec zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy władzom CECH-u za miłe i życzliwe przyjęcie.