Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Świadomi szkodliwości palenia papierosów

wiadomi szkodliwoci palenia papierosow 1 20181202 1670348718

W dniu 29 listopada 2018 r. uczniowie klas I wielozawodowych wzięli udział w zajęciach profilaktycznych na temat ,,Nie palę papierosów – dbam o własne zdrowie'' połączonych z prezentacją multimedialną zatytułowaną ,,Szkodliwe następstwa palenia papierosów''. Zostały one przygotowane i przeprowadzone przez wychowawcę Hufca Pracy w Dębicy Wiesława Wiktora. Podczas nich młodzież została zapoznana z przyczynami sięgania po papierosa przez młodego człowieka, fazami procesu uzależnienia od nikotyny, składnikami dymu tytoniowego i ich charakterystyką, chorobami mającymi związek z paleniem papierosów, problemem czynnego i biernego palenia, korzyściami płynącymi z zaprzestania palenia papierosów oraz sposobami zerwania z nałogiem. Prowadzący zajęcia, aby dokładnie zobrazować omawiany temat podawał przykłady ludzi, którzy z powodu długotrwałego palenia papierosów utracili zdrowie i życie. Wywarły one duże wrażenie na uczniach i pobudziły ich do postawianie sobie pytania czy warto sięgać po papierosa. Na zakończenie zajęć uczniowie mieli okazję do zadawania pytań na interesujące ich zagadnienia oraz do zabrania głosu w dyskusji dotyczącej zdrowego stylu życia bez papierosa. Według opinii wszystkich przeprowadzone zajęcia są dla nich przydatne i mają uzasadniony sens. Dzięki nim uzyskali oni niezbędną wiedzę w procesie świadomego podejmowania decyzji związanych z paleniem tytoniu. Następne zajęcia profilaktyczne poświęcone będą zjawisku alkoholizmu wśród polskiej młodzieży.
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com