Wycieczka klas technikum do Portu Lotniczego Rzeszów- Jasionka oraz firmy Linetech

Uczniowie klas technikum uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Portu Lotniczego w Rzeszowie-Jasionce oraz firmy Linetech. Program wycieczki obejmował obejrzenie nowego terminalu pasażerskiego, zapoznanie się ze specyfiką oraz narzędziami pracy osób zatrudnionych na lotnisku, a także poznanie procedur obowiązujących podróżujących samolotami podczas odprawy biletowo-bagażowej, kontroli bezpieczeństwa ,odprawy osób niepełnosprawnych i transportu zwierząt. Dużą atrakcją okazało się   przejście na taras widokowy a następnie obserwacja startu samolotu. Uczniowie zwiedzili teren Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie został zaprezentowany sprzęt , pojazdy gaśnicze , jak również zapoznali się z zakresem obowiązków strażaków. Wielkie emocje wzbudziło wśród uczniów przejście przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Następnie zwiedzili firmę Linetech, która specjalizuje się w najbardziej skomplikowanych przeglądach technicznych jak i naprawach strukturalnych samolotów. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nadziei na kolejne, równie interesujące wyjazdy.