Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

X Dzień Kariery w powiecie dębickim

 x dzie kariery w powiecie dbickim 7 20191028 1196092241  x dzie kariery w powiecie dbickim 8 20191028 1174214506  x dzie kariery w powiecie dbickim 6 20191028 1079679820

W dniu 24 października 2019 r w Zespole Szkół Nr 4 w Dębicy odbył się jubileuszowy X Dzień Kariery pod hasłem: "To twoja przyszłość! Wybieraj świadomie i odpowiedzialnie!". Przygotowana we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy z tej okazji konferencja, skierowana była do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z całego powiatu dębickiego.

Po przywitaniu przybyłych gości przez Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy panią Renatę Ziębę, konferencję prowadziła pani Anna Depa - doradca zawodowy Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy.

Zaproszeni na Dzień Kariery prelegenci, w bardzo ciekawych i inspirujących prezentacjach, zapoznali młodzież z czynnikami wyboru dalszej ścieżki edukacji i zawodu. Uczniowie dowiedzieli się o zmianach jakie zaszły w szkolnictwie zawodowym oraz o tym, spośród jakich typów szkół będą mogli wybierać. Odpowiedzi na te pytania udzieliła pani Anna Wilczyńska - Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy. W bardzo przejrzystej i dynamicznej prezentacji uczniowie przekonali się jak wielkie możliwości daje im obecny system edukacji.

Pan Sławomir Gleń - doradca zawodowy w Szkole Podstawowej Nr 4 w Dębicy wyjaśnił młodzieży jak wybierać szkołę ponadpodstawową. Przedstawił też rolę zainteresowań, uzdolnień i umiejętności. Z kolei pani Barbara Pocheć - Wicedyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dębicy, podkreśliła istotność samooceny oraz wyjaśniła rolę osobowości, charakteru i temperamentu. Na zakończenie pani Katarzyna Rostowska – Machnik, Wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy zapoznała z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy. Zwróciła też uwagę na konsekwencje niewłaściwych wyborów zawodowych w życiu późniejszym.

Podczas Dnia Kariery miało miejsce ważne wydarzenie. Zostało podpisane porozumienie w zakresie realizacji Programu " Bankowcy dla Edukacji". Porozumienie uroczyście podpisali Starosta Powiatu Dębickiego - pan Piotr Chęciek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego - pan  Adam Pieniążek i pan Waldemar Zbytek - prezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych " Praca moich marzeń".

Licznie zgromadzeni uczniowie szkół podstawowych z wielką uwagą wysłuchali wszystkich prezentacji. Informacje im przekazane mają dla nich priorytetowe znaczenie. To jeden z celów organizowanego cyklicznie Dnia Kariery - stała troska o dostarczenie młodym ludziom wiedzy oraz pomoc w prawidłowych wyborach edukacyjno - zawodowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom oraz młodzieży za udział w Dniu Kariery.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com