Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Nasza uczennica Joanna Świątek powołana do Kadry Narodowej! - Wywiad

nasza uczennica joanna witek powoana do kadry narodowej wywiad 1 20200302 1896486083

Joanna Świątek - uczennica klasy II Technikum (technik logistyk) została powołana do Kadry Narodowej Seniorów Polskiego Związku Pływackiego. Joanna jest zawodniczką UKF GRYF Dębica. Bierze udział w licznych zawodach pływackich i osiąga bardzo dobre wyniki na pływalniach na terenie kraju oraz za granicą.

Wywiad z Joasią:

Kiedy zaczęła się twoja przygoda z pływaniem?

Joanna: Moja przygoda z pływaniem zaczęła się w czwartej klasie szkoły podstawowej. Na początku było to pływanie rekreacyjne w celu oderwania się od codziennych obowiązków. Z biegiem czasu te zajęcia sprawiały mi coraz więcej frajdy. Można powiedzieć, że złapałam bakcyla w tej dziedzinie sportu i powoli krok po kroku zaczęłam pływać zawodowo.

Masz na swoim koncie sporo sukcesów, które cenisz najbardziej?

Joanna: Z dotychczasowych osiągnięć najbardziej dla mnie cenny jest srebrny medal, który zdobyłam na Zimowych Mistrzostwach Polski na dystansie 50 metrów stylem motylkowym w kategorii seniorskiej.

Sukcesy jakie odnosisz wymagają od ciebie wielu poświęceń, jak radzisz sobie z obowiązkami szkolnymi?

Joanna: Ciężko jest - to prawda. W tygodniu wstaje o 5:00, by zdążyć na trening, który rozpoczyna się już o 6:00. Prosto po treningu idę do szkoły, następnie od razu po lekcjach jadę na drugi trening na 15:00. Do domu przyjeżdżam około godziny 18. Co prawda z nauką ciężko to pogodzić, ponieważ mało czasu zostaje, by przygotować się do kolejnych zajęć czy sprawdzianów. Jak na razie daje radę łączyć pasję z obowiązkami szkolnymi :).

Co lubisz robić w wolnym czasie, jak spędzasz wakacje?

Joanna: Tak naprawdę wolego czasu mam mało, ale ile się da poświęcam ten wolny czas dla rodziny oraz regeneracje. Moje wakacje rozpoczynają się końcem lipca, ponieważ wtedy odbywają się ostatnie i najważniejsze zawody w sezonie - Mistrzostwa Polski.
Wakacje spędzam też w sposób aktywny: jeżdżę na rowerze, czy też na rolkach, chodzę na spacery, spotykam się ze znajomymi. Z rodziną wyjeżdżam zazwyczaj na krótki wypad poza Polskę, aby odpocząć, a przy tym poznać nowe miejsca i inne kultury. Przez cały ten czas wolny regeneruje siły, aby w następnym sezonie wjechać z pełnym bakiem .

Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Joanna: Trudno powiedzieć, nie zagłębiam się tak strasznie w przyszłość, ponieważ w sporcie jest różnie, bo nawet błaha kontuzja może wszystko zniszczyć. Ale największym celem do którego dążę jest możliwość wystartowania na Mistrzostwach Świata, to jest moje największe i najważniejsze marzenie jakie dotychczas mam:).

Dziękuję za udzielenie wywiadu.

Wraz z całą Społecznością Szkolną trzymam za Ciebie kciuki Joasiu i życzę powodzenia!

Diana Prokopik

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com