Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

SZKOŁA OZDROWIEŃCÓW – Apel do Młodzieży i Pracowników szkół- Akcja Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie uczestniczy w ogólnopolskim programie pobierania osocza od ozdrowieńców, którzy przebyli COVID-19 oraz od osób, które przebyły bezobjawowe zakażenie SARS-CoV-2. Terapia osoczem ozdrowieńców jest jedną z najskuteczniejszych metod leczniczych przy zakażeniach wirusowych. Zawarte w osoczu przeciwciała neutralizują wirusa SARS-CoV-2 i pozwalają szybciej pokonać infekcję COVID-19.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która zastąpiłaby ludzkie osocze czy krew. Jedynym ich źródłem są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

informacja_dla_ozdrowiencow_5.pdf

Krew, a jednocześnie osocze można też oddać w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa w Dębicy-
ul. Kwiatkowskiego 2 przy Firmie Oponiarskiej Dębica s.a. Pawilon przy bramie osobowej obok przychodni LuxMed tel. 538-517-578; godziny pracy 7.00-13.35; godziny rejestracji dawców 7.00-11.00

covid 1 20201204 2055955698

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com