Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Brakuje każdej grupy krwi- apel Terenowego Oddziału Krwiodawstwa w Dębicy

Kwarantanna i stan epidemiczny w Polsce sprawiają, że spada liczba osób chcących oddać krew. Jednak zapotrzebowanie na dawców wciąż istnieje. Wprowadzone zostały nowe środki ochrony, które zabezpieczają zarówno dawców, jak  i biorców, dzięki czemu procedura oddawania krwi jest w pełni bezpieczna. Cały czas aktualny jest również apel o to, by osoby, które przeszły COVID-19, także zgłaszały się do stacji krwiodawstwa. Osocze takich osób jest bardzo potrzebne do leczenia pacjentów, którzy ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem.

Jak podkreślają eksperci, krew to bezcenny lek, którego nie można wyprodukować – może ją ofiarować wyłącznie człowiek.

Aktualny stan krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa można sprawdzić pod adresem

RCKiK w Rzeszowie (rckk.rzeszow.pl)

Krew, a jednocześnie osocze można oddać w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa w Dębicy-
ul. Kwiatkowskiego 2 przy Firmie Oponiarskiej Dębica s.a. Pawilon przy bramie osobowej obok przychodni LuxMed tel. 538-517-578; godziny pracy 7.00-13.35; godziny rejestracji dawców 7.00-11.00

krew

 

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com