WPROWADZAMY INNOWACJE PEDAGOGICZNE

W Zespole Szkół Nr 4 wprowadzamy innowację pedagogiczną programową- wizaż z elementami kosmetyki. Innowacja będzie obejmować  przedmiot wizualizacja we fryzjerstwie realizowany w czteroletnim  cyklu kształcenia w zawodzie Technik usług fryzjerskich. Innowacja adresowana jest do klas drugich i trzecich uczących się  w Zespole Szkół Nr 4 w zawodzie Technik usług fryzjerskich. Innowację będzie prowadzić  mgr Beata Krupa. Przewidywany czas realizacji innowacji:

• rozpoczęcie innowacji wrzesień 2014r
  • zakończenie innowacji czerwiec 2016r

Technik usług fryzjerskich to nie tylko osoba, która zajmuje się projektowaniem fryzur. To stylista, który powinien doskonale radzić sobie również z doborem odpowiedniego stroju oraz makijażu dla tworzenia całości wizerunku sylwetki. W związku z rosnącymi nieustannie wymogami pracodawców, w stosunku do obecnych i przyszłych pracowników, umiejętności uczenia się pozwalają dostosować się do rynku pracy. Poznawanie i wdrażanie nowych technologii wykonania zabiegów, nowoczesnych narzędzi oraz technik pracy sprawiają, że zawód technik usług fryzjerskich jest zawodem niezwykle dynamicznie rozwijającym się. Dodatkowe umiejętności uczniów obejmujące znajomość wizażu, kreowanie wizerunku i elementy kosmetyki kolorowej sprawią, że uczniowie będą mieli możliwość poszukiwania miejsca pracy zarówno na rynku pracy krajowym jak i na rynku europejskim.  Wprowadzając nowe treści innowacji przewidywane są  pozytywne zmiany w zakresie efektów kształcenia.

Opracowała: Beata Krupa