Szlakiem partyzantów

27 września 2013 roku młodzież naszej szkoły z klasy I technik usług fryzjerskich, technik informatyk i technik spedytor wraz z wychowawcą panią Agnieszką Malinowską i opiekunami panią Honoratą Salwa i panią Eweliną Żyłką uczestniczyła w VI Rajdzie Historycznym KRYPT. DESER 2013 "Szlakiem partyzanckim II zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica". Odbył się on w rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

Patrole ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu przemierzyły trasę ponad 13km wykonując po drodze różne zadania terenowe, podczas których musieli się wykazać inteligencją, sprawnością, ogólną orientacja w terenie i umiejętnością pracy w grupie. W trakcie realizacji zadań patrole otrzymywały punkty za treść wykonywanych zadań- odpowiedzi, sprawność w pokonywaniu przeszkód oraz zachowanie zasad fair play.
Młodzież naszej szkoły działając pod kryptonimem "SŁAWA" spisała się na medal zdobywając zaszczytne drugie miejsce. Uczniowie klasy pierwszej mimo, że znają się zaledwie od miesiąca okazali się niezwykle zgraną drużyną. Zadania postawione przed nimi pokazały, że mogą na siebie liczyć w różnych trudnych sytuacjach.

Opracowała: Agnieszaka Malinowska