Staże naszych uczniów u pracodawców

W ramach projektu "Podkarpacie stawia na zawodowców" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pięciu uczniów II klasy Technikum Zespołu Szkół Nr 4 w zawodzie technik spedytor uczestniczyło w 150-godzinnych stażach w trzech firmach spedycyjno – transportowych: Trans Południe Sp.zo.o.- 2 uczniów, Podkarpacki Park Logistyczny Omega Pilzno – 2 uczniów oraz Międzynarodowy i Krajowy Transport Drogowy Hay-TRUCK – 1 uczeń. Staże odbywały się w terminie od 5 do 30 sierpnia 2013r.
Głównym celem stażu było zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku spedytora. Uczniowie mieli swoich opiekunów ze strony Pracodawcy, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem stażu oraz przekazywali im swoją wiedzę i umiejętności. Nad prawidłowym przebiegiem stażu czuwał również opiekun stażu ze strony szkoły, którym była pani Honorata Salwa. Stażyści zostali zapoznani ze strukturą i sposobem działania firm spedycyjnych oraz z zasadami zachowania bezpieczeństwa.
Uczniowie, dzięki odbyciu stażu, dowiedzieli się jak naprawdę wygląda praca na stanowisku spedytora w profesjonalnej firmie spedycyjnej oraz mieli możliwość zastosowania zdobytej wiedzy teoretycznej z zakresu planowania i organizowania przewozów, rozliczeń z kontrahentami i kierowcami, weryfikacji reklamacji oraz sporządzania dokumentacji.
Zarówno pracodawcy jak i uczniowie są bardzo zadowoleni z odbytych staży. Wszyscy stażyści otrzymali ocenę celującą od swoich opiekunów.