Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty!

2 września 2013 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy rozpoczęli nowy rok szkolny. Tradycyjnie uroczystą akademię poprzedziła Msza święta w kościele św. Jadwigi. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek, ogłaszający rozpoczęcie roku.

Dyrektor szkoły, Pani Renata Zięba powitała gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, powracających z wakacyjnego wypoczynku uczniów i nauczycieli, przedstawiła nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole i wychowawców.
Wszystkim uczniom, a w szczególności klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, życzyła sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji swoich celów, nauczycielom - satysfakcji z pracy, sukcesów dydaktycznych i wychowawczych, wiele radości i optymizmu. Uczniowie z nostalgią wspominali wakacje, ale też z radością powitali nowe szkolne zadania.
W części artystycznej nie zabrakło nawiązania do 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej, która była okazją do chwili refleksji nad tragiczną historią Polski.
Społeczność szkolna została również poinformowana o realizacji projektu systemowego "Podkarpacie stawia na zawodowców" realizowanego przez Powiat Dębicki w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, do którego nasza szkoła przystąpiła w lipcu 2013 roku. W sierpniu br. dziesięciu uczennic i uczniów naszej szkoły odbyło staże u lokalnych pracodawców. Ponadto planuje się przeprowadzenie praktyk uczniowskich, zajęć pozalekcyjnych z grafiki komputerowej oraz języka angielskiego zawodowego, a także modernizację pracowni językowej i utworzenie mobilnej pracowni komputerowej.
Rekrutacją do projektu zajmuje się szkolny koordynator Pani Grażyna Szczerbińska.