„Podkarpacie stawia na zawodowców” - Unijne pieniądze na szkolnictwo zawodowe
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Od września br. uczniowie wszystkich szkół zawodowych powiatu dębickiego uczestniczyć będą w projekcie unijnym „Podkarpacie stawia na zawodowców”. Projekt, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, będzie realizowany przez ponad dwa lata - od 1 sierpnia 2012 r. do 31 października 2014 r. Ogółem jego wartość wynosi 3,8 mln zł. To kwota, którą Powiat Dębicki pozyskał na podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, w wyniku podpisania umowy partnerskiej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.
Idea projektu skupia się na wzmocnieniu współpracy pomiędzy szkołami a pracodawcami - 904 uczniów zostanie skierowanych na praktyki lub płatne staże w celu doskonalenia umiejętności zawodowych. W ramach projektu utworzone zostaną 4 nowe pracownie edukacyjno -zawodowe, wspierające młodzież w wyborze dalszej ścieżki zawodowej. Dotychczas pracownie tego typu istniały w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 oraz w Zespole Szkoł nr 4 w Dębicy. Ponad 1,3 mln zł przeznaczonych zostanie na zmodernizowanie 10 pracowni zawodowych, które wzbogacą się o pomoce dydaktyczne, specjalistyczny sprzęt oraz pracownie komputerowe z nowym oprogramowaniem.

Nasza szkoła rozpocznie realizację zadań projektowych od lipca 2013 r. Planowane są praktyki i staże dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej i technikum, utworzenie pracowni językowej oraz mobilnej pracowni komputerowej. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach z języka obcego zawodowego w 3-ch grupach językowych oraz z grafiki komputerowej, przy wykorzystaniu programu graficznego Adobe Flash CS5.
Już teraz zachęcamy do udziału w stażach, praktykach i zajęciach pozalekcyjnych!
 Opracowała: Szkolny Koordynator Projektu "Podkarpacie stawia na zawodowców"