"carving w zawodzie kucharza"

25 października 2012r. uczniowie klasy I zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej się w zawodzie kucharz uczestniczyli w warsztatach o tematyce "carving w zawodzie kucharza".
Zajęcia prowadzone były przez fachowca z tej dziedziny Panią Lidię Kwiatkowską. Salę do prezentacji i ćwiczeń udostępniła nam zaprzyjaźniona pracodawczyni Pani Agnieszka Ezenta – właścicielka restauracji MAJAGA.
Przyszli kucharze podczas ćwiczeń zapoznawali się z zasadami dekorowania potraw, historią carvingu, dowiedzieli się także, jakie owoce i warzywa można poddawać takiej obróbce. Pani Kwiatkowska, zajmująca się już kilkanaście lat tą sztuką pokazywała, co można wyczarować z poszczególnych surowców. Uczniowie mogli pod jej okiem poćwiczyć formowanie kwiatów i elementów dekoracyjnych.

Opracowała: Barbara Bassara-Poprawa