Spotkanie z Doradcą Zawodowym

W dniach   21 i 22 pazdziernika 2009r w naszej szkole odbyły się spotkania z doradcami zawodowymi z Mobilnego   Centrum Informacij Zawodowej w Rzeszowie.  Panie Mariola   Lidwin i Bernadetta  Szal przeprowadziły z uczniami klas II a I II b zajęcia na temat autoprezentacji a w kl. I b  i I c na temat   planowania kariery zawodowej. Przedstawiły równiez ofertę Centrum   Edukacji i Pracy Mlodzieży Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Rzeszowie prezentując propozycje   szkoleń, możliwosci zaangażowania się w wolontariat, oraz wzięcia   udziału w projektach finansowanych ze środków unijnych.

Wypracowane przez   uczniów na zajeciach materiały zostały, jak zawsze, zgromadzone   w teczkach osobowych  w Szkolnym Ośrodku Kariery, gdzie mlodzież   ma możliwość odbycia rozmów indywidualnych ze szkolnym doradcą   zawodowym.

Wypełnione   przez uczniów ankiety, kwestionariusze, testy badajace predyspozycje   zawodowe, oraz róznorodne ćwiczenia wykonywane na zajęciach aktywizujących,    zbierane  przez cały czas pobytu w szkole, stanowią dla każdego   ucznia  swoiste Portfolio - kompendium wiedzy o sobie .

Są również   pomocą przy planowaniu swojej drogi edukacyjno- zawodowej.