Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

                                   Konspekt zajęć

 Klasa: I Technik usług fryzjerskich

Osoba prowadząca: Beata Krupa

Przedmiot: Procesy fryzjerskie i stylizacja fryzur

Data:

Temat: Wykonanie pielęgnacji włosów po zabiegach chemicznych.

 

Cel ogólny: Kształtowanie umiejętności wykonania pielęgnacji włosów .

Cele operacyjne:

Uczeń zna:

- zasady wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych,

- zasady korzystania z nawilżacza i infrazonu,

Uczeń potrafi:

- przygotować stanowisko pracy do wykonania zabiegu pielęgnacji,

-przygotować klienta do zabiegu,

- dobrać odpowiednie przybory i narzędzia,

-użyć odpowiednich preparatów,

- dostosować czas do rodzaju włosów,

- pracować zgodnie z zasadami bhp,

- prawidłowo wykonać zabieg pielęgnacji,

- uporządkować stanowisko pracy po wykonanej usłudze.

Uczeń doskonali umiejętności:

- podziału na sekcje i separacje,

-wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych,

Cele wychowawcze:

- kształtowanie nawyku dokładnego wykonywania ćwiczeń,

-wyrabianie u uczniów krytycznej oceny wyników swojej pracy z ustaleniem przyczyn niedociągnięć

Metoda kształcenia: pogadanka, instruktaż, ćwiczenia praktyczne

Forma organizacji pracy uczniów: indywidualna, w parach

Czas: 2 godziny dydaktyczne

Środki dydaktyczne:

-model

-nawilżacz, infrazon

-przybory i narzędzia fryzjerskie

-preparaty fryzjerskie

                                               Przebieg zajęć

Czynności organizacyjno- przygotowawcze:

1.Sprawdzenie obecności.

2.Sprawdzenie odzieży ochronnej.

3. Sprawdzenie stanowisk pracy.

Instruktaż wstępny:

1.Zapoznanie uczniów z tematem i celem zajęć.

2.Powtórzenie wiadomości na temat pielęgnacji włosów.

3.Zapoznanie się z przebiegiem zabiegu.

4. Etap końcowy pracy, wykonanie zabiegu:

- zwrócenie uwagi uczniów na prawidłowe posługiwanie się aparatami fryzjerskimi

- odpowiednie dobranie czasu zabiegu

-odpowiednia ustawienie aparatów fryzjerskich

5.Ustalenie kryteriów oceniania pracy końcowej ćwiczenia (która odbędzie się po opanowaniu przez uczniów wyżej wymienionych umiejętności.

Instruktaż bieżący:

1.Przygotowanie stanowiska pracy.

2.Przygotowanie modelki do wykonania ćwiczenia

3. Samodzielna praca ucznia:

Wykonywanie przez uczniów zabiegu

- czas na zadawanie pytań,

- korygowanie błędów popełnianych przez uczniów w czasie pracy

Instruktaż końcowy:

1.Podsumowanie zajęć: ocena pracy dokonana przez nauczyciela i uczniów wg kryteriów:

- prawidłowe przygotowanie modelki,

- odpowiednie nałożenie preparatów,

-prawidłowo dobrany czas trzymania preparatu na włosach,

-zastosowanie się do zasad bhp

2. Sprzątanie stanowiska pracy

3.Pożegnanie.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com