Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Lekcje biblioteczne

lekcje biblioteczne 1 20171004 1855572440  lekcje biblioteczne 5 20171004 1231209422  lekcje biblioteczne 6 20171004 2066781596

W dniach 27 i 28 września 2017 roku uczniowie klas I wielozawodowych wzięli udział w lekcjach  bibliotecznych. Odbyły się one w ramach projektu ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa'', który jest realizowany przez naszą szkolną bibliotekę. Jednym z głównych partnerów zaproszonym do współpracy w realizacji powyższego przedsięwzięcia jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna – Filia Nr 3 w Dębicy. To jej pracownice, pani Jolanta Wiktor oraz pani Grażyna Mordecka przygotowały i przeprowadziły zajęcia biblioteczne.

Składały się one z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej młodzież uzyskała następujące informacje: rola i działalność biblioteki, jak zapisać się do biblioteki publicznej, w jaki sposób korzystać z katalogów bibliotecznych (w tym także on-line), na jakie działy podzielony jest księgozbiór, z jakich pozycji książkowych można korzystać tylko w czytelni oraz z jakich nowości wydawniczych wyposażona jest biblioteka. W części praktycznej młodzież pracowała w grupach. Miała za zadanie wyszukać w katalogu alfabetycznym i rzeczowym pozycji książkowych według autorów, tytułów i tematyki. Wszystkie grupy wykonały prawidłowo powierzone im zadania. Część praktyczna była także możliwością  nauczenia się wyszukiwania książek za pomocą katalogu on – line. Ta czynność wzbudziła  największe zainteresowanie. W opinii wszystkich zajęcia w bibliotece były ciekawe i interesujące. Być może spowodują one, że wiele osób chętnie i bez oporu będzie korzystać z tej instytucji, a tym samym częściej sięgnie po książkę, co przyniesie wymierne rezultaty w postaci podniesienia czytelnictwa wśród młodzieży. 

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com