Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Źródła udostępniające darmowe ebooki:

Wolnelektury.pl to ogromna baza klasycznych utworów literackich, które, będąc częścią domeny publicznej, dostępne są zupełnie za darmo. Jest ich tyle, że spokojnie wystarczą na co najmniej kilka tygodni czytania.  Można je czytać online, na smartfonie, tablecie, e-czyntiku – wybór formatów zadowoli nawet wybrednego miłośnika ebooków.

Od NEXTO dostajemy sporą bazę darmowych eksiążek, od lektur po poradniki czy nawet romanse. Zbiór rozrósł się na przestrzeni lat i jest dziś zdecydowanie warty polecenia. Link prowadzi do ekiosku.

Spora baza. Doliczyłem się prawie pięćdziesięciu ebooków. Kilka z nich jest wartych uwagi. Jednym z nich jest z pewnością “Psychologia Osiągnięć” Sebastiana Schabowskiego. Poza tym można znaleźć kilka ‘smakowitych kąsków’ . Warto zajrzeć.

Zbiór, który zdecydowanie zasługuje na uwagę. A to przede wszystkim ze względu na rodzaj dostępnych w nim eksiążek. Znajdziemy tam głównie publikacje na temat duchowości i psychologii. Niektóre z nich niedostępne nigdzie indziej. Warto sięgnąć między innymi po “Przebudzenie” Anthonego de Mello.

Ogromna baza- aż 2700 darmowych eksiążek do pobrania. Są to przede wszystkim klasyczne pozycje literatury polskiej, ale i nie tylko. Nie brakuje lektur – to dobra wiadomość dla uczniów. Chyba jedyną wadą tego zbioru jest format plików, w jakich zapisane są książki. Jest to .PRC, które to pliki odczytać możemy za pomocą Mobipocket (dostępny na stronie zbioru), w którym nie ma możliwości druku.

Około siedemdziesięciu darmowych pozycji w różnych formatach do pobrania bezpośrednio na dysk.

Głównie klasyka, ale w e-księgarni Agory znajdziemy także kilka innych, darmowych pozycji, których nie pobierzemy nigdzie indziej. Są także ebooki poniżej 2 zł. Po wejściu w link wystarczy ustawić sortowanie na “cena: malejąco” i cieszyć się bezpłatnymi e-książkami.

Spory zbiór darmowych ebooków, głównie krótkich opowiadań, ale znajdziemy tam również ponad 300-stu stronicowe powieści. Publikacje głównie młodych, początkujących autorów.

Jedna z bardziej znanych polskich platform self-publishingowych. To miejsce, gdzie e-booki możemy zarówno kupić jak i dodać do naszego schowka i pobrać za darmo. Wymagana jest rejestracja ale, dla niektórych zwłaszcza pozycji, warto to zrobić.

To miejsce zupełnie wyjątkowe.Znajdziemy tu sporą bazę darmowych ebooków, głównie w nurcie science fiction. W różnych formatach pobierzemy powieści, nowele i opowiadania kilkunastu autorów.

Książki online można także przeczytać za darmo lub za bardzo niewielką opłatą w takim miejscu jak IBUK.PL. W dziale promocje na przykład nie zapłacimy za czytanie ani złotówki.

Stosunkowo młody projekt fundacji Festina Lente. W chwili obecnej baza e-książek liczy niespełna 60 tytułów. Większość z nich dostępna jest w formatach EPUB, MOBI, a niektóre w formie audiobooków.

Niewielka baza (13 pozycji na grudzień 2013), ale zawsze warto zajrzeć. Mamy nadzieję, że będzie się stale powiększać.

Bardzo przyjemnie patrzy się na rozwijającą się bazę darmowych publikacji historycznych IPN w formie książek elektronicznych. Liczy ona obecnie niespełna 30 pozycji. Te najnowsze są dostępne nie tylko w postaci plików PDF, ale takżę EPUB i MOBI co pozwala na wygodne czytanie ich na e-czytnikach.

Z Tyńca co jakiś czas dostajemy dobrze przygotowane i wartościowe e-książki, które możemy pobrać za darmo w trzech formatach: PDF, MOBI i EPUB. Są to publikacje z zakresu publicystyki, teologii biblijnej, teologii duchowości, historii, duchowej beletrystyki, sztuki i poezji.

Księgarnia Woblink udostępnia całkiem pokaźną bazę ebooków do pobrania za darmo, chociaż ich znaczna część to lektury, które możemy pobrać także w innych miejscach. Niemniej warto zajrzeć, bo zdarzają się ciekawe pozycje.

Ebooks43 (for free) to inicjatywa, która już jakiś czas pojawiła się na naszym e-książkowym rynku. Na początku nie mogliśmy tam znaleźć wielu ebooków, ale to zmieniało się z biegiem czasu. Obecnie w bazie znajdują się dokładnie 33 ebooki do pobrania za darmo, których w dodatku raczej nie znajdziemy nigdzie indziej.

Ten projekt Wikipedii to miejsce na tyle ciekawe, że warto je polecić każdemu, kto szuka darmowych utworów dostępnych w domenie publicznej. Jest to właśnie repozytorium takich tytułów, które możemy pobrać zupełnie za darmo. Na Wikiźródła mamy możliwość “składania” własnych książek, ich drukowania, a także generowanie plików PDF.

To niezwykle ciekawe miejsce, w którym self-publisherzy wydają całkiem sporo swoich utworów. Są to e-książki z przeróżnych dziedzin; znajdziemy tam zarówno krótkie opowiadania jak i 300-stronicowe powieści, a także biografie, poradniki, czy też publikacje naukowe. Większośc pozycji dostępna w formie PDF, ale niektóre z nich także w wersjach czytnikowych EPUB i MOBI.

Kilka darmowych pozycji z kategorii “informatyka” dostępnych do ściągnięcia za darmo. Jest to konkretna fachowa wiedza przede wszystkim dla programistów. Do pobrania wymagane jest podanie e-maila.

Gdzie znaleźć darmowe audiobooki po polsku?

Audiobooki, obok ebooków, stają się z każdym rokiem coraz bardziej popularną formą czytania. Rynek rozwija się w dużym tempie, a my chętniej słuchamy książek. Nic w tym dziwnego, bo ta forma czytelnictwa jest niezwykle wygodna. Audiobooków można słuchać podczas ćwiczeń, w podróży czy nawet w trakcie wykonywanie codziennych obowiązków.

Chociaż rynek się rozwija — audiobooki stają się coraz bardziej dostępne, tańsze, a także możemy kupić je w promocyjnych cenach — wielu z nas nadal poszukuje książek audio, które można pobrać za darmo. Nie ma co prawda wielu legalnych źródeł z darmowymi audiobookami (większość to fragmenty), ale warto przyjrzeć się tym kilku miejscom, które wymieniłem poniżej. Lista będzie stale aktualizowana.

Wolne Lektury

Absolutnie mój faworyt. Znalezienie darmowych i legalnych przy tym audiobooków nie byłoby sprawą prostą, gdyby nie projekt Wolne Lektury. To właśnie tam znajdziemy sporą bazę utworów, które szybko i legalnie możemy pobrać i słuchać. Pełną listę audiobooków dostępnych w domenie publicznej można znaleźć tutaj.

Storytel

Storytel to aplikacja na urządzenia mobilne oraz komputery pozwalająca na słuchanie tysięcy różnych audiobooków (oraz czytanie ebooków) w ramach abonamentu. Mechanizm działania zbliżony jest do Spotify – dzięki stałej miesięcznej opłacie mamy dostęp do całej bazy audiobooków, których możemy słuchać w streamingu oraz offline. Storytel.pl oferuje 14-dniowy okres próbny, podczas którego możemy zapoznać się z ich ofertą bez żadnych opłat.
Przejdź do: 
strony Storytel.pl.

Audioteka

Ogromna baza audiobooków znajduje się w serwisie Audioteka.pl. Chociaż jest to w zasadzie sklep (oraz aplikacja), gdzie kupimy przeróżne tytuły — od nowości po klasyki, to można tam także posłuchać naprawdę wiele obszernych (często ponad godzinę), darmowych fragmentów książek audio. Jest to o tyle wygodne, że przed zakupem mamy okazję sprawdzić, czy na przykład odpowiada nam głos lektora; a przecież jak wszyscy wiemy, jest to super istotne :).
Przejdź do: 
spis audiobooków z bezpłatnymi fragmentami.

Spotify i Deezer

Aplikacje Spotify oraz Deezer znane są głównie z udostępniania muzyki, której słuchać można, albo zupełnie za darmo (z pewnymi ograniczeniami) albo w bardzo atrakcyjnych cenowo abonamentach. W Spotify na przykład, płacąc miesięcznie 9,99 zł, dostajemy nieograniczony dostęp do całej bazy utworów dostępnych na tej platformie.

Niewiele osób wie jednak, że w tych aplikacjach znajduje się także ogromna baza polskich audiobooków, których możemy słuchać w ramach naszych abonamentów. Nie są one co prawda zbyt promowane, ani też jakoś zgrabnie zmieszczone w jakąś kategorię, ale jest kilka sposobów, aby odnaleźć te najciekawsze.

Jak je znaleźć?

Odnaleźć darmowe książki audio w Spotify i Deezerze można na kilka sposobów. Możemy w wyszukiwarce wpisać “polska wersja” i już tylko to wyrzuci nam sporo pozycji, za które normalnie musielibyśmy zapłacić około 30 złotych. Dodatkowo można wpisać tytuł audiobooka który nas interesuje, nazwisko autora, a nawet ulubionego lektora. Gdy chcemy posłuchać czegoś w innym języku niż polski, również wpisujemy tytuł w danym języku lub słowo “audiobook” — jest tego naprawdę sporo.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com