Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Otwieramy cotygodniowy cykl spotkań pod hasłem

Bibliotekarze polecają

Nie zrażajcie się nietypową sytuacją, trudną także dla czytelników, bo zamknięto biblioteki i księgarnie.

Teraz jest czas na przeszukanie domowych biblioteczek oraz skorzystanie z darmowego dostępu do ebooków i audiobooków. Wierzymy, że sami potraficie znaleźć sobie Coś ciekawego. Ale i my dajemy podpowiedzi.

W tym tygodniu są to:

Kolejna powieść Harlana Cobena „Nieznajomy”

Nieznajomy pojawia się znikąd. Możesz spotkać go w barze, na parkingu albo w sklepie spożywczym. Jego tożsamość pozostaje nieznana. Jego pobudki są niejasne. Ale wiadomości, z którymi przychodzi, zmieniają wszystko. Kilka słów, które wyszepcze Ci do ucha, sprawi, że Twoje poukładane życie rozbije się w drobny mak…

Adam Price ma wiele do stracenia: piękną żonę, dwóch wspaniałych synów i wszystko, co wiąże się ze spełnieniem Amerykańskiego Snu – wygodny dom, dobrą pracę i pozornie idealne życie. Spotkanie z Nieznajomym wywróci je do góry nogami – odkrycie wstrząsającego sekretu dotyczącego jego żony Corinne sprawi, że w grze o przetrwanie ważny stanie się każdy ruch, a Adam nie będzie wiedział, komu może ufać.

Tymczasem Nieznajomy zdradza innym kolejne tajemnice.

Jedna z powieści Moniki Szwai pt. „Dom na klifie”

W typowych romansach zawsze jest tak: Ona spotyka Jego (lub On Ją), potem się zakochują, cos im przeszkadza, ale w końcu odbywa się wesele i „żyją długo i szczęśliwie”. W „Domu na klifie” zawarcie małżeństwa jest potrzebne ze względów praktycznych: młoda kobieta chce założyć rodzinny dom dziecka, a do tego musi mieć męża. Kandydatem staje się sympatyczny prawie czterdziestolatek, z wykształcenia psycholog, który do tej pory nie uprawiał żadnego zawodu dłużej niż trzy lata. Poznajemy go jako dziennikarza szczecińskiej telewizji. Czy jest coś, co może połączyć tych dwoje? Czy małżeństwo zawarte w konkretnym celu, jak spółka handlowa, ma sens? Czy rodzinny dom dziecka Zosi i Adama w ogóle powstanie… i czy zdoła przetrwać?

Książka biograficzna „Chłopaki niech płaczą”. Olaf Lubaszenko w rozmowie z Pawłem Piotrowiczem.

Pierwsza tak szczera rozmowa z popularnym aktorem i reżyserem, naszpikowana słodko – gorzkimi refleksjami i błyskotliwymi puentami.

Lubaszenko wraca nie tylko do swoich największych życiowych i zawodowych sukcesów, ale rozlicza się tez z porażkami. Opowiada o trudnej walce z depresją, otyłością i alkoholizmem, wspomina dawne miłości i nawiązuje do nie zawsze łatwych relacji z ojcem, aktorem Edwardem Lindem – Lubaszenką.

Panorama polskiego kina ostatnich lat, barwne towarzyskie anegdoty przeplatane wnikliwymi życiowymi i filmowymi obserwacjami, bohater tego wywiadu cierpi bowiem na potrzebę dygresji.

Życzymy przyjemnej lektury!

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com