Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Tydzień Doradztwa Zawodowego w Koperniku

tydzie doradztwa zawodowego w koperniku 3 20181212 1445946038  tydzie doradztwa zawodowego w koperniku 4 20181212 1581303187  tydzie doradztwa zawodowego w koperniku 9 20181212 1162405217

Ostatni tydzień listopada przebiegał w szkole pod hasłem doradztwa zawodowego. W klasach odbyły sie spotkania z wieloma specjalistami z różnych instytucji rynku pracy. Młodzież wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez doradców zawodowych z:

- Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy - p. Ewą Selwą, Grażyną Fryz, p. Tomaszem Monsielem,

p. Grzegorzem Świdrem,

- Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Rzeszowie - p. Januszem Cyzio

- oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Dębicy - p. Agnieszką Kot - Wozowicz i p. Pawłem Bonarkiem.

Celem zorganizowanych spotkań było zapoznanie z polskim i zagranicznym rynkiem pracy, wymaganiami i zapotrzebowaniami współczesnych pracodawców. Pod okiem specjalistów uczniowie pracowali nad umiejętnościami prezentowania własnej osoby podczas rozmowy kwalifikacyjnej a także sposobami przygotowania dokumentów aplikacyjnych.

Tematyka spotkań była następująca:

kl. II wa i II wb - " Absolwent Branżowej Szkoły I Stopnia wobec wymagań i zapotrzebowania regionalnego i krajowego rynku pracy oraz oczekiwań pracodawców."

kl. III wa, kl. III wb, kl. IV t fis   - "Lokalny, krajowy i europejski rynek pracy - możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Pomoc instytucji rynku pracy w poszukiwaniu pracy."  

Kl. III t is i kl. III t fl - " Absolwent technikum wobec wymagań i zapotrzebowania regionalnego i krajowego rynku pracy oraz oczekiwań pracodawców."

kl. kl. III wb i IV t fis - " Bezpieczne wyjazdy za granicę."

Kl. II t fis i kl. II t lf - " Autoprezentacja."

kl. I wa, kl.I wb, kl.II tfl - " Bilans umiejętności, możliwości i predyspozycji zawodowych."

kl. III t is, kl. III t fl - " Dokumenty aplikacyjne."

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczniowie z uwagą wysłuchali przekazanych im informacji, wskazówek i rad zaproszonych specjalistów. Zdobyta wiedza będzie bardzo przydatna w stawianiu pierwszych kroków na otwartym rynku pracy stanowiąc swoisty "kompas" w poszukiwaniu na nim swojego miejsca i wymarzonej pracy.

Wszystkim prowadzącym zajęcia z młodzieżą jeszcze raz serdecznie dziękujemy!                     Przedsięwzięcie zorganizowali szkolni doradcy zawodowi p. Anna Depa i p. Elżbieta Tymoszuk.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com