Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Młodzież Kopernika na Salonie Maturzystów 2019

modzie kopernika na salonie maturzystow 2019 5 20191104 1569124777  modzie kopernika na salonie maturzystow 2019 10 20191104 1853703542  modzie kopernika na salonie maturzystow 2019 4 20191104 1264887464

25 września uczniowie klas czwartych Kopernika uczestniczyli w Salonie Maturzystów Perspektywy 2019, który odbywał się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wzięli udział w kilku ciekawych wykładach dotyczących zbliżających się egzaminów maturalnych: "Czy umiesz czy nie umiesz licz na siebie (egzamin z matematyki") oraz "Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego". Wykładowcy, Piotr Ludwikowski i Teresa Bulska - Leśniak, w bardzo sugestywny sposób przedstawili najważniejsze elementy dobrego przygotowania się do matury.

Za najciekawszy młodzież uznała wykład p.h. " Przygotuj się do matury po mistrzowsku - warsztaty ze sportowcami pamięci", prowadzony przez obecną Vice Mistrzynię Polski Pamięci - Martynę Grelę. Pokaz jej umiejętności wzbudził podziw i szczere uznanie. Łukasz Wiśniowski z kl. IV ts osiągnął bardzo dobre rezultaty w ćwiczeniu pamięci zaproponowanym przez prowadzącą, która, w drugiej części wykładu, przedstawiła niektóre techniki sprawnego zapamiętywania.

Następnie młodzież miała możliwość odwiedzenia stoisk przygotowanych przez uczelnie wyższe. Zapoznała sie z ich ofertą, zdobyła potrzebne informacje, ulotki i broszury. Bardzo cenny będzie dla uczniów również Informator dla Maturzystów 2020.  Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawca kl. IV tlf Marta Buszek i Anna Depa doradca zawodowy.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com