Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Święto Patrona w Zespole Szkół Nr 4 w Dębicy

 wito patrona w zespole szko nr 4 w dbicy 2 20200221 1090017747  wito patrona w zespole szko nr 4 w dbicy 5 20200221 1163129220  wito patrona w zespole szko nr 4 w dbicy 4 20200221 1923855545

       19 lutego 2020 r w Zespole Szkół Nr 4 w Dębicy obchodziliśmy uroczyście Święto Patrona Szkoły. Po przywitaniu wszystkich zebranych przez panią Dyrektor Renatę Ziębę , głos zabrał Starosta Powiatu Dębickiego pan Piotr Chęciek.

     Postać wybitnego i wszechstronnego uczonego Mikołaja Kopernika przedstawił Adrian Wołowiec uczeń kl. III t l w prezentacji pt.: "Mikołaj Kopernik - Człowiek Renesansu", którą przygotowali uczniowie: Szczepan Jaje z kl. I Tl i Kamil Błoński z kl. I Ti. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował pan Andrzej Majewski.

Bardzo ważnym punktem obchodów było podpisanie porozumienia o współpracy między Technikum w ZS Nr 4 a firmą LOT Aircraft Maintenance Services Spółka z o.o. w Warszawie. Ze strony ZS Nr 4 porozumienie podpisała Dyrektor Szkoły pani Renata Zięba a z ramienia firmy LOT AMS – pan Marcin Kwietniak Dyrektor Biura Marketingu i PR.                                                                              

   Porozumienie zakłada m.in. wymianę doświadczeń naukowych, dydaktycznych i badawczych, opracowanie programów dla wybranych kierunków kształcenia lub przedmiotów zawodowych , organizację szkoleń specjalistycznych, współdziałanie w ramach projektów naukowo-badawczych, organizację praktyk i staży dla uczniów, absolwentów lub nauczycieli szkoły. Firma LOT AMS oferuje pomoc w wyposażeniu pracowni i sali w pomoce dydaktyczne oraz dofinansowanie wyjazdów uczniów i nauczycieli do fabryk i instytucji związanych z działalnością firmy

     Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie dębickim, która będzie współpracować z tą znaną firmą z branży lotniczej. Będzie to możliwe dzięki dynamicznemu rozwojowi LOT AMS na Podkarpaciu. Powstające w Jasionce koło Rzeszowa nowoczesne zaplecze firmy imponuje rozmachem inwestycji oraz odważnymi planami zatrudnieniowymi.

Uczniowie klas kształcących się w zawodach technik logistyk i technik spedytor zyskają wyjątkową możliwość kształcenia i pogłębienia swoich umiejętności oraz zdobycia doświadczenia w oparciu o specjalny system kształcenia. Będzie to dla nich unikatowa szansa na rozwój oraz atrakcyjną, prestiżową pracę w branży lotniczej.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto również konkurs wiedzy o życiu, podróżach, pracach, osiągnięciach i publikacjach Mikołaja Kopernika oraz konkurs plastyczny „Świat się kręci.” Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci Patrona Szkoły i propagowanie wiedzy o życiu i pracach Mikołaja Kopernika. Konkursy przygotowały panie: Urszula Nowak, Lucyna Maziarka i Małgorzata Proczek – Sroka.

     Atrakcyjną niespodzianką obchodów był, przygotowany przez młodych adeptów sztuki fryzjerskiej - uczniów klas I - IV uczących się w technikum usług fryzjerskich, pokaz fryzjerski p.t. „ Fryzura wieczorowa”. Uczniowie wykonali również makijaże. Opiekę nad uczniami sprawowały: Pani Beata Krupa- fryzury, makijaż, strój oraz Pani Agata Lipczyńska -Sroka choreografia. Uroczystość prowadziła Anna Depa – doradca zawodowy.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com