Ogólnopolski Dzień Kariery w Koperniku

W związku z trwającym Ogólnopolskim Tygodniem Kariery doradcy zawodowi naszej Szkoły zorganizowali szereg spotkań. 16 października 2012 roku ze słuchaczami klas dla dorosłych: I LO, II LO, II ULOa, II ULOb, III LOg spotkali się doradcy zawodowi: Pan Paweł Bonarek z Młodzieżowego Centrum Kariery w Dębicy i Pani Agnieszka Kot – pośrednik pracy, doradca zawodowy z Młodzieżowego Biura Pracy w Dębicy.

Goście przedstawili ofertę tych instytucji skierowaną do osób bezrobotnych szukających pracy, bądź zamierzających założyć własną działalność gospodarczą.
18 października doradcy zawodowi naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniu w Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Dębicy w comiesięcznych spotkaniach doradców zawodowych naszego powiatu. Wymieniono doświadczenia w pracy z młodzieżą. W spotkaniu wziął udział również przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy, który przedstawił sytuację na lokalnym rynku pracy i działania PUP skierowane do osób bezrobotnych. 19 października gościliśmy Panie M. Lidwin i B. Szal - doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Rzeszowie. Panie przeprowadziły zajęcia dydaktyczne z klasą Iaw, Icw Zasadniczej Szkoły Zawodowej i klasą III Technikum fryzjer/spedytor.
Tematyka zajęć przedstawiała się następująco: klasa Iaw – Oferta MCIZ w Rzeszowie. Moje preferencje zawodowe. klasa Icw – Oferta MCIZ w Rzeszowie. Moje preferencje zawodowe. klasa III Technikum – Współczesny rynek pracy. Wymagania pracodawców.

Opracowały: Szkolni doradcy zawodowi - Anna Depa, Małgorzata Longosz-Nicpoń