Logistycy i spedytorzy z Kopernika w Firmie Trans Południe oraz w Firmie Twoja Logistyka

16 marca 2023 r. uczniowie klas III - ich i IV-ych, kształcący się w zawodach technik logistyk i technik spedytor, uczestniczyli w wycieczce do patronackiej firmy Trans Południe i firmy Twoja Logistyka.
Dzięki uprzejmości właścicieli firm mogli zobaczyć jak wyglądają czynności zawodowe oraz środowisko pracy logistyka i spedytora. Duże wrażenie na wszystkich uczestnikach zrobiły ogromne hale magazynowe oraz bardzo wysokie regały, na których ułożone są wielkie ilości palet z różnorodnym towarem. Zaciekawiły też precyzja i umiejętności pracowników obsługujących specjalistyczne wózki widłowe. Możliwość przejażdżki w szoferce tira razem z kierowcą stanowiła dodatkową atrakcję dla uczniów.

Młodzież bardzo uważnie słuchała oprowadzających, zadawała liczne pytania, była zainteresowana funkcjonowaniem firm transportowo- spedycyjnych i szczegółami ich pracy.
 Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Markowi Pijarowi, właścicielowi firmy Trans Południe oraz Państwu Anecie i Pawłowi Skotnicznym z firmy Twoja Logistyka.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały Agnieszka Malinowska, Grażyna Szczerbińska, Ewelina Skrzypek i Anna Depa.