Nasi uczniowie na Salonie Maturzystów 2017

Podgląd miniatury  nasi uczniowie na salonie maturzystow 2017 4 20171003 1105108188  nasi uczniowie na salonie maturzystow 2017 5 20171003 1802417009

21 września uczniowie kl. IV tfs pod opieką doradców zawodowych oraz pani wicedyrektor, uczestniczyli w Salonie Maturzystów, który odbywał się na Politechnice Rzeszowskiej. Organizowane rokrocznie targi są okazją do zapoznania się z ofertą  edukacyjną szkół wyższych z regionu oraz dają możliwość wzięcia udziału w ciekawych wykładach. Nasi uczniowie wysłuchali prezentacji prowadzonej przez wykładowcę Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na temat:      " Ustawienia domyślne, czyli po co nam Internet?" Wykład sprzyjał refleksji na temat tego czy jesteśmy świadomymi i aktywnymi użytkownikami Internetu oraz jak z niego korzystamy a jak moglibyśmy. Prowadząca zaproponowała szereg możliwości ciekawego zdobywania wiedzy z wykorzystaniem  Internetu. Następnie uczniowie zapoznali się z ofertą uczelni wyższych, zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania. Zdobyli informacje , foldery, ulotki oraz drobne gadżety wręczane przez uczelnie wyższe. Mamy nadzieję, że zainspirowani spróbują przymierzyć się do studiowania.