Podpisanie porozumienia " Bankowcy dla Edukacji"

Podczas Dnia Kariery zorganizowanego przez Zespół Szkół Nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy w dniu 24.10.2019 r, miało miejsce ważne wydarzenie. Zostało podpisane porozumienie w zakresie realizacji Programu " Bankowcy dla Edukacji"(BdE), który został uruchomiony w połowie 2016 r. jako wspólna, sektorowa odpowiedź sektora bankowego na realne potrzeby edukacji finansowej społeczeństwa oraz wyzwania rozwojowe kraju. Za priorytetowe uznano m.in.:

• - upowszechnianie wiedzy ekonomicznej,
  • - podejmowanie działań na rzecz eliminacji zjawiska wykluczenia finansowego,
  • - wspieranie budowy pozytywnego wizerunku sektora finansowego,
  • - działania na rzecz podnoszenia poziomu kwalifikacji zawodowych kadr bankowych.

Powiat dębicki oficjalnie przystąpił do współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa pomiędzy sektorem finansowym a samorządem lokalnym. Sygnatariuszami dokumentu "Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów - współpraca sektora finansowego z samorządami" jest Związek Banków Polskich, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości i Powiat Dębicki”.

Porozumienie uroczyście podpisali Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego Adam Pieniążek i Waldemar Zbytek Prezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

Czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni, że to ważne porozumienie zostało podpisane właśnie w Koperniku.