Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.
„Młoda Kobieto! Młody Mężczyzno! Zadbaj o swoje zdrowie!”
 moda kobieto mody mczyzno zadbaj o swoje zdrowie 1 20260414 1107731565 moda kobieto mody mczyzno zadbaj o swoje zdrowie 4 20260414 1167457815 moda kobieto mody mczyzno zadbaj o swoje zdrowie 8 20260414 1984810624
Pod takim hasłem, 13 kwietnia, w Koperniku, odbyło się tegoroczne spotkanie Dnia Zdrowia, poświęcone profilaktyce zdrowotnej kobiety i mężczyzny. Licznie zebrani, najstarsi uczniowie z klas V til, V tfs, III wa i III wb, wysłuchali bardzo interesujących wykładów, które przedstawiły członkinie Stowarzyszenia Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA Dębica.
 
Prezes Stowarzyszenia Pani Anna Mazur, Wiceprezes Pani Małgorzata Bokota i położna środowiskowa Pani Ewa Rusin, przedstawiły młodzieży aktualne informacje na temat przyczyn zachorowań i umieralności kobiet na raka piersi i raka szyjki macicy. Zapoznały ze sposobami zapobiegania zachorowaniom oraz współczesnymi metodami diagnostyki. Zwróciły szczególną uwagę na konieczność wykonywania cyklicznych badań profilaktycznych - USG, mammografii i cytologii. Położna środowiskowa Pani Ewa Rusin przeprowadziła warsztaty samobadania piersi na fantomach.
 
Pani Małgorzata Bokota, podkreśliła kluczową rolę zdrowego stylu życia, który stanowi podstawę profilaktyki zdrowotnej i jest naszym sprzymierzeńcem w trosce o zachowanie dobrego samopoczucia witalności oraz zdrowia.
 
Pani doktor Anna Mazur spotkała się również z chłopcami z wymienionych klas, udzielając informacji na temat profilaktyki zdrowia mężczyzny na każdym etapie życia oraz konieczności wykonywania badań ważnych dla jego zdrowia.
 
Serdecznie dziękujemy Paniom za wieloletnią współpracę, dzielenie się wiedzą oraz pomoc w edukacji zdrowotnej naszych uczniów, którą, jako Szkoła Promująca Zdrowie, konsekwentnie podejmujemy. 
 
Spotkanie zorganizowały Panie: Dyrektor ZS nr 4 Renata Zięba, Małgorzata Bokota i Anna Depa.
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com