Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Dzień Zdrowia w Koperniku

 dzie zdrowia w koperniku 2 20181212 1817958886  dzie zdrowia w koperniku 3 20181212 1551112838  dzie zdrowia w koperniku 4 20181212 1083319392

W dniu 19 listopada, w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, w szkole odbyło się spotkanie poświęcone profilaktyce zdrowia intymnego kobiety ph. " Młoda Kobieto! Zadbaj o swoje zdrowie!". Wzięły w nim udział dziewczęta z klas III wa, III wb. III tlf i III tis. Podczas spotkania uczennice wysłuchały tematycznej prelekcji, którą zaprezentowała położna środowiskowa pani Ewa Rusin. Przedstawiła ona informacje na temat przyczyn zachorowania na raka piersi, dane statystyczne nt. zachorowalności i umieralności kobiet w skali Europy i Polski, sposoby diagnostyki oraz nieocenionej profilaktyki. Omówiła także sposoby zapobiegania zachorowaniom zwracając szczególną uwagę na zdrowy styl życia i konieczność wykonywania badań profilaktycznych. W drugiej części dziewczęta wzięły udział w warsztatach samobadania piersi na fantomach. Prowadząca omówiła dokładnie sposób samokontroli, który powinien być kluczową umiejętnością każdej kobiety w obszarze dbania   o własne zdrowie. Wsparcia udzielała dziewczętom również higienistka szkolna p. Halina Książek. Uczennice otrzymały zestaw materiałów edukacyjnych, ulotek i broszur dotyczący poruszanych zagadnień. Zostały również poczęstowane jabłkami - symbolem naszych prozdrowotnych akcji. Inicjatorem i realizatorem spotkania była p. Anna Depa. W jego organizacji pomagały p. Agnieszka Malinowska i p. Ewelina Żyłka.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com