Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Walczymy z nałogami - papierosom mówimy NIE!

walczymy z naogami papierosom mowimy nie 2 20181217 1762940038  walczymy z naogami papierosom mowimy nie 8 20181217 1012392805  walczymy z naogami papierosom mowimy nie 5 20181217 1237771724

W dniu 22 listopada 2018 r., Kopernik przyłączył się do ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia. Na korytarzach pojawiły się plakaty oraz informacje przestrzegające przed tym zgubnym i podstępnym nałogiem. Wykonano okolicznościową gazetkę. W szkole funkcjonował punkt konsultacyjny, w którym młodzież mogła wykonać badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu, przeprowadzane przez pracownika Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Dębicy, panią Bożenę Gawryś. Uczniowie mogli również wykonać test uzależnienia od tytoniu i test motywacji do zaprzestania palenia oraz uzyskać ważne informacje na temat skutków palenia papierosów. Otrzymali pakiet ulotek na temat szkodliwości palenia papierosów zarówno w sposób czynny jak i bierny. Podkreślano dramatyczne skutki palenia przez kobiety w ciąży. Poruszono ważne zagadnienie palenia w pracy oraz jego wpływu na wydajność pracy. Młodzież częstowano jabłkami proponując te piękne owoce jako zdrową alternatywę dla nałogu nikotynizmu. Akcję zorganizowali członkowie szkolnego zespołu d.s. promocji zdrowia: Anna Depa, Agnieszka Malinowska oraz szkolna higienistka p. Halina Książek. Pomocy organizatorom udzieliła również p. Ewelina Żyłka.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com