Mikołaj Kopernik - Patron Szkoły

Nikolaus Kopernikus

Mikołaj Kopernik (1473 - 1543) - jeden z najwybitniejszych polskich uczonych. Astronom, prawnik, dyplomata, lekarz i niższy duchowny katolicki, doktor prawa kanonicznego, matematyk, ekonomista, kartograf, filolog. Wszechstronny naukowiec. Twórca heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego.

Nasz Patron.

Dziś przypada 548 rocznica Jego urodzin.

Zawsze uroczyście celebrowaliśmy ten dzień jako Święto Patrona. Pragniemy i dziś uczcić tę wybitną postać.

Przypomnijmy to jeszcze raz. Równo rok temu w Koperniku o Koperniku .....

"19 lutego 2020 r w Zespole Szkół Nr 4 w Dębicy obchodziliśmy uroczyście Święto Patrona Szkoły.

W przygotowanej i przedstawionej przez uczniów prezentacji "Mikołaj Kopernik - Człowiek Renesansu" , została przypomniana postać tego wybitnego i wszechstronnego uczonego.

Bardzo ważnym punktem obchodów było podpisanie porozumienia o współpracy między Technikum w ZS Nr 4 a firmą LOT Aircraft Maintenance Services Spółka z o.o. w Warszawie.

Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie dębickim, która będzie współpracować z tą znaną firmą z branży lotniczej. Będzie to możliwe dzięki dynamicznemu rozwojowi LOT AMS na Podkarpaciu.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto również konkurs wiedzy o życiu, podróżach, pracach, osiągnięciach i publikacjach Mikołaja Kopernika oraz konkurs plastyczny „Świat się kręci.” Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci Patrona Szkoły i propagowanie wiedzy o życiu i pracach Mikołaja Kopernika.

Atrakcyjną niespodzianką obchodów był, przygotowany przez młodych adeptów sztuki fryzjerskiej - uczniów klas I - IV uczących się w technikum usług fryzjerskich, pokaz fryzur p.t. „ Fryzura wieczorowa”.