Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.
Rajd na Liwocz.
rajd na liwocz 2021 6 20211010 1739615044  rajd na liwocz 2021 8 20211010 1340968224  rajd na liwocz 2021 3 20211010 1637935807

W dniu 22 września uczniowie klas: III TilP, III Tl oraz II Tl P wraz z opiekunami uczestniczyli w III Pieszym Rajdzie na Liwocz (562 m.n. p.m najwyższe wzniesienie Pogórza Ciężkowickiego). Po dojeździe do Brzysk oznakowanym szlakiem ruszyli na górę. Trudy marszu i nieco deszczowa pogodę uprzyjemniały piękne widoki oraz pieczone kiełbaski z grila, które czekały na szczycie. Po posiłku we wszystkich wstąpiły siły i ochota, aby pokonać 103 schody na wieże widokową, z której można  podziwiać panoramę Pogórza Ciężkowickiego i Dolinę Wisłoki. Po zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć uczestnicy rajdu zeszli do źródła wody siarkowej tzw ,,śmierdzące źródełko‘’ znajdujące się na stoku Liwocza. Najbardziej odważni pokrzepili się jej smakiem i zapachem. Wracając do szkoły w miejscowości Jaworze Górne uczniowie mieli okazje zwiedzić prywatne muzeum geologiczne MONO pana Piotra Stróża. Wszystkich zachwyciło piękno zgromadzonych w nim minerałów. Uczniowie podziękowali za możliwość udziału w lekcji chemii, geologii i paleontologii. Na pamiątkę otrzymali pirytowe upominki .

 Za rok znów ruszymy na szklak IV Pieszego Rajdu na Liwocz 
 
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com