Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Wróćmy do źródeł energii- XV Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego

 wromy do rode energii xv sejmik ekologiczny powiatu dbickiego 2 20220531 1265547159  wromy do rode energii xv sejmik ekologiczny powiatu dbickiego 3 20220531 1675975734  wromy do rode energii xv sejmik ekologiczny powiatu dbickiego 4 20220531 1488363464

W dniu 27 maja 2022 r. w Zespole Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy odbył się XV Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego, który rokrocznie organizowany jest przez naszą szkołę we współpracy ze Starostwem Powiatowym. Tegorocznej edycji przyświecało hasło „Wróćmy do źródeł energii”. Po przywitaniu gości przez Panią Renatę Ziębę, uroczystego otwarcia Sejmiku dokonał Wicestarosta Powiatu Dębickiego Pan Adam Pieniążek. Sejmik prowadziła i przedstawiła, przygotowaną przez siebie prezentację młodzież z Kopernika. Zaproszeni goście w swoich prezentacjach przedstawili w ciekawy sposób zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii.

Pani Beata Michalak z  Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Regionalnego Wydział Monitoringu Środowiska w Rzeszowie poruszyła problematykę jakości powietrza w powiecie.

Pan Tomasz Wróbel –Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Dębicy przedstawił wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w naszym regionie na przykładzie MPEC Sp. z o.o. w Dębicy.

Pan  Henryk Kaczor przedstawiciel Małej Elektrowni Wodnej Pilzno Bachleda-Księdzularz Sp.J. w Mokrzcu opowiedział o produkcji energii wodnej.

Bardzo istotne dla stanu naszej planety tematy, przedstawione w ciekawy sposób, zainteresowały zgromadzonych uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Dębickiego, którzy podczas dyskusji zadawali prelegentom pytania. Jesteśmy przekonani, że szczególnie w dzisiejszym niełatwym czasie , kiedy poszukujemy nowych źródeł energii, najlepszym rozwiązaniem dla czystości Ziemi jest energia odnawialna.

Koordynatorami sejmiku były pani Agnieszka Malinowska i pani Lucyna Maziarka. 

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com