Spotkanie profilaktyczne „ Młoda Kobieto! Zadbaj o swoje zdrowie!”

W dniu 21 i 23 maja 2022 r, w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, w szkole odbyły się spotkania poświęcone profilaktyce zdrowia intymnego kobiety ph. " Młoda Kobieto! Zadbaj o swoje zdrowie!". Wzięły w nich udział dziewczęta z klas III wa, III wb, III wap, III wbp i III tf . Podczas spotkań uczennice wysłuchały tematycznej prelekcji, którą zaprezentowały zaproszone na spotkanie, pani dr Anna Mazur i położna środowiskowa pani Ewa Rusin. Przedstawiły one informacje na temat przyczyn zachorowania na raka piersi i raka szyjki macicy, dane statystyczne nt. zachorowalności i umieralności kobiet w skali Europy i Polski, sposoby diagnostyki oraz nieocenionej profilaktyki. Omówiły także sposoby zapobiegania zachorowaniom zwracając szczególną uwagę na zdrowy styl życia i konieczność wykonywania badań profilaktycznych.

W drugiej części dziewczęta wzięły udział w warsztatach samobadania piersi na fantomach. Prowadząca warsztaty p. Ewa Rusin, omówiła dokładnie sposób samokontroli, który powinien być kluczową umiejętnością każdej kobiety w obszarze dbania o własne zdrowie. Ciekawa prezentacja i wykład wzbudziły duże zainteresowanie uczennic. Każda z nich otrzymała zestaw materiałów edukacyjnych, ulotek i broszur dotyczący poruszanych zagadnień. Zostały również poczęstowane jabłkami - symbolem naszych prozdrowotnych akcji. Inicjatorkami i realizatorkami spotkania były p. Małgorzata Bokota i p. Anna Depa.