Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Dzień Kariery w Koperniku

dzie kariery w koperniku 5 20221219 2025233378  dzie kariery w koperniku 6 20221219 1339471236  dzie kariery w koperniku 1 20221219 1326127614

W dniu 14 grudnia 2022 r w Zespole Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, pod hasłem: „ Od szkolnej ławki do pracy marzeń…”, odbył się XI Dzień Kariery. Przygotowaną z tej okazji, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy, konferencję uroczyście otworzył Wicestarosta Powiatu Dębickiego Pan Adam Pieniążek. Główne audytorium konferencji stanowili, bardzo licznie zgromadzeni, uczniowie klas ósmych szkół podstawowych Powiatu Dębickiego.

Po przywitaniu gości przez Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy Panią Renatę Ziębę, rozpoczęły się prezentacje prelegentów. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała i aktywnie uczestniczyła w prezentacji wyjątkowego projektu realizowanego przez WUP w Rzeszowie pod hasłem: „Widzę siebie w tym zawodzie! Nowoczesne technologie wirtualnej rzeczywistości w poradnictwie zawodowym,” z którym zapoznali uczniów Pani Urszula Adamczyk i Pan Wojciech Woś - pracownicy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Niewątpliwą atrakcją dla młodzieży podczas Dnia Kariery była możliwość założenia specjalnych gogli, które przeniosły uczniów w świat wirtualnej rzeczywistości, pozwalając im doświadczyć i spróbować swoich sił i umiejętności w wykonywaniu czynności zawodowych. Ta nowoczesna forma zapoznawania się z zawodami bardzo spodobała się ósmoklasistom. Następnie Pani Anna Wilczyńska – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego    w Dębicy, przedstawiła uczniom ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych Powiatu Dębickiego, podkreślając jej różnorodność i atrakcyjność.

Pani Natalia Adamczak – Babiarz i Pani Ewa Selwa z Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy zapoznały uczestników konferencji z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy w rzeczywistości postpandemicznej oraz przedstawiły konsekwencje niewłaściwych wyborów zawodowych w życiu późniejszym.

Pod koniec konferencji nastąpiło ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród w dwóch konkursach zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 4 w Dębicy: „ Praca moich marzeń”    i „ Super MASTER.” Fundatorem nagród w obydwu konkursach był Powiat Dębicki.

Konferencję prowadziła Anna Depa – doradca zawodowy z ZS Nr 4 w Dębicy, która m.in., przedstawiła ósmoklasistom główne czynniki wyboru zawodu decydujące o trafności wyborów edukacyjno – zawodowych, przed którymi stoją.

                                                          

 

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com