Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

PIWOWAR ŁUKASZ 
LAUREATEM III OLIMPIADY INFORMATYCZNEJ "KEEP IT SECURE"

W 25 kwietnia w salach Politechniki Rzeszowskiej pod kontrolą grona ekspertów   odbyła się trzecia edycja Olimpiady wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa – „Keep It Secure”.

W finale tak ważnej dziś dziedziny wiedzy nie mogło zabraknąć uczniów z Kopernika!

Łukasz Piwowar z klasy 5Ti zajął drugie miejsce w tej Olimpiadzie oraz zdobył szereg nagród i uzyskał tytuł laureata. To kolejny sukces Łukasza w jego karierze szkoda że w tym roku kończy już edukacje w naszej szkole. W finale brali udział też Myszka Maksymilian oraz Spólnik Dominik którym zabrakło kilku punktów aby znaleźć się w drugim praktycznym etapie Olimpiady.

olimpiada keep it secure 1 20240506 1616226522 olimpiada keep it secure 2 20240506 1954235557 olimpiada keep it secure 3 20240506 1108632703 

W etapie teoretycznym finałów Olimpiady nasi uczniowie odpowiadali na 50 pytań z zakresu informatyki, sieci, bankowości oraz cyberbezpieczeństwa. Test wymagał bardzo rzetelnej i szczegółowej wiedzy przede wszystkim z zakresu zabezpieczeń sieciowych i cyberataków.

W drugim etapie Olimpiady, do którego awansowało szesnastu najlepszych, uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać szereg trudnych zadań praktycznych z zakresu informatyki, sieci, bankowości oraz cyberbezpieczeństwa. Ten etap wymagał bardzo rzetelnej i szczegółowej wiedzy, przede wszystkim z zakresu zabezpieczeń sieciowych i cyberataków. Drugi etap polegał wyłącznie na rozwiązywaniu zadań praktyczny w formule CTF (Capture The Flag). Na tym etapie zadania dotyczyły wyłącznie tematów dotyczących cyberbezpieczństwa, a konkretnie z zakresu:

  • systemu Linux
  • bezpieczeństwa sieci
  • bezpieczeństwa WWW
  • kryptografii

Do finału awansowało 76 najlepszych uczniów ze wszystkich szkół średnich w Polsce.

Gratulujemy zwycięzcom osiągnięcia tak wysokich wyników.

Strona konkursu: https://keepitsecure.prz.edu.pl/

 

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com