Kopernik na wyjeździe Erasmus +

kopernik na wyjedzie erasmus 1 20200930 1851251520  kopernik na wyjedzie erasmus 2 20200930 1895187234  kopernik na wyjedzie erasmus 2 20200930 1879638480

Od pierwszego dnia pobytu uczniowie Zespołu Szkół Nr 4,w ramach uczestnictwa w projekcie Erasmus + :"Uczniowie Kopernika na europejskim rynku pracy- staże w Niemczech", w dobrych nastrojach udali się na lotnisko w Schkeuditz na badanie Covid-19, a następnie na zwiedzanie Lipska. Zobaczyli tam Hauptbanhof, die Oper, Panorama Tower, Gewandhaus, Nikolaikirche, Goethedenkmal i Johann Sebastian Bach Denkmal.. Uczniowie mieszkali w zabytkowym dworku rycerskim Gut-Wehlitz wraz z uczestnikami staży ze Słowacji, Bułgarii, Jarosławia i Aleksandrowa Kujawskiego.

Od wtorku do piątku, przez okres dwóch tygodni, grupa 20 uczniów technik usług fryzjerskich, informatyk, logistyk i spedytor 14.09.2020r. rozpoczęła staże w Gut Wehlitz oraz w Lipsku w firmie Projekt Korrekt e.V. Popołudnia młodzież wykorzystywała na czynny odpoczynek i integrację. Nad bezpieczeństwem czuwały: Pani Ewelina Skrzypek oraz Pani Beata Krupa.