Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Drodzy Ósmoklasiści i Rodzice!

Pracę fryzjera najłatwiej podejrzeć ale zupełnie czymś innym jest siedzieć wygodnie w fotelu i być czesanym a czym innym wykonywać zabiegi fryzjerskie i zgrabnie upiąć rozsypujące sie w rękach włosy. Potrzebne są do tego talent, predyspozycje i wytrwała praca nad doskonaleniem umiejętności. O zawodzie technik usług fryzjerskich rozmawiam dziś z Beatą Krupą nauczycielem fryzjerskich przedmiotów zawodowych w Koperniku.

Jak wygląda i ile trwa nauka zawodu technik usług fryzjerskich?

Uczniowie uczą się tego zawodu przez 5 lat.

Czy uczniowie mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego będąc jeszcze w szkole?

 

Uczniowie pracują na pracowni fryzjerskiej już od pierwszej klasy i zdobywają doświadczenie w warunkach przypominających salon fryzjerski.

Pracownia w naszej szkole jest bardzo dobrze wyposażona w sprzęt fryzjerski i nowoczesne aparaty, dzięki temu można wykonywać wszystkie zabiegi fryzjerskie. Poza tym mają możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami podczas różnych przedsięwzięć: konkursów fryzjerskich i pokazów. Nasi uczniowie mają na swoim koncie nawet fryzury wykonane aktorom grającym w sztukach teatralnych.

Jakie dodatkowe umiejętności uczniowie zdobywają uczestnicząc w innowacji pedagogicznej „Wizaż z elementami kosmetyki"?

Uczestnicząc w tej innowacji uczą się wykonywania podstawowych zabiegów kosmetycznych i makijażu od podstaw. Zajęcia innowacji są nie tylko ciekawą lekcją , ale i super zabawą.

Co jest ważne w nauce tego zawodu?

Przede wszystkim chęć współpracy, cierpliwość w wykonywaniu zabiegów, odrobina talentu i zdolności manualne.

Jakie możliwości na rynku pracy mają absolwenci tego kierunku?

Dobrze wykwalifikowany pracownik jest poszukiwany na dzisiejszym rynku pracy, dlatego każdy kto czuje, że to jest zawód jego życia bez problemu znajdzie pracę lub założy własny salon fryzjerski.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Rozmowę przeprowadziła Anna Depa - doradca zawodowy

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com