Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

XII Dzień Kariery w Koperniku

xii dzie kariery w koperniku 1 20231220 2020935086 xii dzie kariery w koperniku 6 20231220 1231885349 xii dzie kariery w koperniku 3 20231220 1697664748

19 grudnia w Koperniku odbył się Dzień Kariery. Zorganizowane już po raz dwunasty, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy wydarzenie, zgromadziło uczennice i uczniów klas VIII szkół podstawowych Powiatu Dębickiego. Hasło tegorocznej edycji: „Twój wybór, twój zawód, twój sukces...”, wskazywało myśl przewodnią konferencji, jaką stanowiły wybory edukacyjno – zawodowe stojące przed tegorocznymi ósmoklasistami. Po przywitaniu przybyłych gości i prelegentów przez Dyrektora Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy Panią Renatę Ziębę oraz uroczystym otwarciu Dnia Kariery przez Starostę Powiatu Dębickiego Pana Piotra Chęćka, prelegenci przedstawili swoje prezentacje.

Przed młodym audytorium wystapili w kolejności:
1. Pan Marek Ognisty – Firma Bipred – „Sztuczna inteligencja w edukacji - szanse, zagrożenia, wyzwania...”
2. Pani Anna Wilczyńska – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy – „Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych w Powiecie Dębickim.”
3. Pani Barbara Pocheć – doradca zawodowy, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dębicy – „Świadomie wybrać – osobowość, charakter, temperament jako czynniki wyboru zawodu.”
4. Pan Sławomir Wiktor – doradca zawodowy, Młodzieżowe Centrum Kariery w Dębicy – „Zainteresowania, predyspozycje, talenty – kierunkowskazy decyzji edukacyjnych.”
5. Pani Natalia Adamczak - Babiarz, Pani Ewa Selwa – doradcy zawodowi, Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy – „ Rynek pracy wobec wyzwań przyszłości.”

Znakomite prelekcje bardzo zainteresowały słuchaczy i skupiły ich uwagę do samego końca. Konferencja przyniosła ósmoklasistom dużą dawkę wiedzy na temat najważniejszych czynników wyboru zawodu, m.in.: zainteresowań, zdolności, talentów, umiejętności, temperamentu, osobowości, charakteru, wiedzy o zawodach. Dostarczyła informacji na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych Powiatu Dębickiego, rynku pracy, zawodów przyszłości, sztucznej inteligencji w edukacji. Zachęciła i zmotywowała uczniów do mądrego, odpowiedzialnego i świadomego wyboru swojej dalszej drogi edukacyjno – zawodowej. Autorem pięknych dekoracji była Pani Marzena Kaszuba – Kloc. Konferencję prowadziła Anna Depa doradca zawodowy z Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy.

Pod koniec konferencji rozstrzygnięto Powiatowy Konkursu dla uczniów kl. VII i VIII szkół podstawowych pt. „Praca moich marzeń.” w którym fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Dębicy.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com