Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Konkurs „ Praca moich marzeń” został rozstrzygnięty!

VI edycja konkursu „Praca moich marzeń” udowodniła po raz kolejny jak ciekawe i inspirujące macie pomysły na swoje zawodowe życie w przyszłości. Pragnienie zgłębiania tajemnic różnych dziedzin nauki, chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, zamiłowanie do świata przyrody, opieka nad zwierzętami, fascynacja modą, architektura wnętrz a nawet projektowanie klocków LEGO oraz astronautyka. W przygotowanych pracach prezentujecie swoje zainteresowania i pasje. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że pragniecie dzielić się sobą z innymi ludźmi, pomagać im, służyć swoimi talentami, umiejętnościami i wiedzą. Pokazujecie niełatwą drogę wyboru przyszłego zawodu, czynniki, które są istotne przy podejmowaniu tych decyzji, ale także bardzo dobrą znajomość wybranych zawodów . Towarzyszy temu wiara w sukces, determinacja i konsekwencja na drodze do realizacji swoich planów. 

Dzięki temu cele konkursu: promowanie świadomego i odpowiedzialnego wyboru drogi zawodowej w zgodzie z zainteresowaniami, odkrywanie talentów uczniów oraz rozwijanie kreatywności i otwartości na różne środki artystycznego wyrazu, zostały osiągnięte.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria literacka

I miejsce - Maksymilian Nylec – Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy -opiekun p. Beata Cebula

II miejsce – Dominika Szczepanik – Szkoła Podstawowa w Gumniskach – opiekun p. Iwona Zielińska

równorzędne

II miejsce - Natalia Rusin – Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy – opiekun p. Urszula Maź

Wyróżnienie – Nikola Kapustka - Szkoła Podstawowa w Starej Jastrząbce – opiekun p. Józef Długopolski

Wyróżnienie – Bartłomiej Bańdur -Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy - opiekun p. Urszula Maź

Kategoria plastyczna

I miejsce – Oliwia Kot – Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej – opiekun p. Krystyna Wawrzonek

II miejsce – Kamila Litwa - Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej- opiekun p. Ewelina Litwa

III miejsce – Izabela Depowska - Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej - opiekun p. Anna Depowska

Wyróżnienie – Wiktoria Kargula – Szkoła Podstawowa w Zwierniku- opiekun p. Ewelina Placek - Sojka

Wyróżnienie – Kornelia Połchowska - Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej – opiekun p. Krystyna Wawrzonek

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Dyplomy oraz nagrody zostaną przekazane do szkół.

Dziękujemy i gratulujemy również wszystkim opiekunom uczniów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w następnym roku.

A oto fragmenty niektórych Waszych prac.

„Myślę, że wybór takiej mojej życiowej drogi sprawi, że będę szczęśliwa, zadowolona i spełniona w swoim życiu. Jestem pewna, że jeśli spełnię to marzenie, to nigdy nie będę narzekać, że „muszę” znowu iść do pracy a przy tym pomogę tym najsłabszym, czyli zwierzętom i dzieciom.”

                                                                                 Magdalena Strzałka SP w Brzeźnicy

,,Dlaczego opiekunka w domu dla osób starszych” - sama zadaję sobie to pytanie od pewnego czasu i też jestem trochę zaskoczona. Odpowiedź jednak znajduję w oczach spotkanych w domu opieki staruszków, których od tamtej pory odwiedzam regularnie. Chciałabym, aby oderwali się od szarej rzeczywistości, aby poczuli się inaczej, lepiej - żeby nadal żyli pełnią życia, na ile to możliwe.”

                                                                                            Natalia Rusin SP w Brzeźnicy

„Marzenia się spełniają. Trzeba wytrwale dążyć do celu, w myśl łacińskiej sentencji: Per aspera ad astra (przez trudy do gwiazd).”

                                                                               Nikola Kapustka SP w Starej Jastrząbce

„Uważam, że praca moich marzeń łączy ze sobą wiele rzeczy. Moje zainteresowania, pasję, przyszłość oraz pomoc innym ludziom. Kto wie, może kiedyś napiszę program, który będzie największym wynalazkiem w historii. Marzenie? Może, ale gdzieś kiedyś słyszałem, że marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia.”

                                                                                           Jakub Socha SP nr 11 w Dębicy

„Bardzo ważnym wyborem w życiu każdego człowieka jest decyzja o zawodzie przyszłości. Niektórzy starają się o to, aby ich zawód wiązał się z przyjemnością i pasjami, a inni myślą o dochodach płynących z jego uprawiania. Czasami jest tak, że nie każdy może wykonywać swój zawód marzeń, choćby ze względów zdrowotnych.”

                                                                      Dominika Szczepanik - SP w Gumniskach

„Dzięki niej będę mogła robić to, co mnie interesuje i daje mi satysfakcję. Poza tym pomogę innym ludziom, którzy się na tym nie znają, a przy okazji będę zarabiać na własne utrzymanie. W każdym projekcie zawrę cząstkę siebie.”

                                                                                           Gabriela Kufel SP nr 11 w Dębicy

„Wierzę w swoje zdolności i umiejętności. Ufam, że dzięki pasji i wytrwałości dojdę daleko. Mam nadzieję, że uda mi się w przyszłości zrealizować swoje marzenia, tworząc wspaniałe rzeczy dla innych.”

                                                                                     Maksymilian Nylec SP nr 11 w Dębicy

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com